Lipcowe biuletyny zabezpieczeń

Strona główna Aktualności

O autorze

W lipcu Microsoft wydał sześć biuletynów zabezpieczeń. Trzy z nich oznaczone zostały jako krytyczne i opisują luki umożliwiające zdalne wykonanie kodu. Pierwsza dotyczy Embedded OpenType Font Engine pracującego pod systemem Windows ( MS09-029). Kolejny biuletyn opisuje problem z technologią Microsoft DirectShow ( MS09-028), zaś ostatni z krytycznych biuletynów to skumulowana poprawka zabezpieczeń dla ActiveX ( MS09-032).

Ważne biuletyny dotyczą luk w produktach Virtual PC i Virtual Server ( MS09-033) oraz oprogramowaniu Microsoft ISA Server ( MS09-031), które umożliwiają podniesienie uprawnień. Ostatni z ważnych biuletynów, MS09-30 to ponownie zdalne wykonanie kodu w Microsoft Office Publisher tyle, że o mniejszym stopniu zagrożenia.

Zaktualizowano także Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania. Jutro jak zwykle o godzinie 20:00 czasu polskiego rozpocznie się amerykański webcast poświęcony dzisiejszym biuletynom. Wydanie sierpniowych biuletynów przypada na wtorek, 11 sierpień, zaś ich zapowiedź powinna ukazać się w czwartek, 6 sierpnia.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie