r   e   k   l   a   m   a
reklama

Lipcowe biuletyny zabezpieczeń

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft zgodnie z zapowiedziami wydał w lipcu cztery biuletyny zabezpieczeń. Tym razem wśród nich nie ma poprawek krytycznych - wszystkie zostały oznaczone jako ważne.

Biuletyn MS08-040 rozwiązuje problemy w SQL Server, z których najpoważniejszy może pozwolić na podniesienie uprawnień. Drugi biuletyn MS08-038 dotyczy luki w Eksploratorze Windows, która może doprowadzić do zdalnego wykonania kodu w kontekście uprawnień aktualnie zalogowanego użytkownika. Eksploatacja jest możliwa poprzez spreparowane foldery wyszukiwania. Kolejny biuletyn, MS08-037, poświęcony jest usterkom w DNS (zarówno w kliencie, jak i serwerze), które mogą umożliwić atakującemu na przekierowanie ruchu sieciowego do żądanej lokalizacji i w ten sposób podszywanie się. Ostatni biuletyn, MS08-039, przynosi poprawki do luk zabezpieczeń w aplikacji Outlook Web Access programu Exchange Server, za pośrednictwem których może dojść do podniesienia uprawnień i uzyskania dostępu do sesji zalogowanego w OWA użytkownika.

Wydanie sierpniowych biuletynów przypada na wtorek, 12 sierpnia. Ich zapowiedź powinna ukazać się w czwartek, 7 sierpnia.

Równocześnie w dziale pobrań witryny Microsoftu pojawiły się nowe łatki przeznaczone dla Windows XP, Windows Vista i Windows Server 2008. Poprawka opisana w artykule KB932156 rozwiązuje problem zgodności aplikacji związany ze sterownikiem Safnt.sys oprogramowania do odzyskiwania danych Saming OneKey. Druga łatka eliminuje problem ze skryptami VBScript/JScript z hostów CScriptWScript, polegający na tym, że niektóre wbudowane elementy mogą nie działać poprawnie po zmianie ustawienia "Standardy i formaty" w systemie Windows XP. Jej opis znajdziemy w artykule KB951978.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNa Facebooku zamówisz hydraulika. Nowość w Marketplace