Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Wirusowe ocenianie

Moim "hobby", w ramach relaksu od rozbudowy dobryprogramów, jest zabawa w detektywa. Okazuje się, że mając dostęp do sporej ilości danych, może to być naprawdę ciekawe :)

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jest dość znaczna grupa użytkowników, którzy za wszelką cenę starają się przekonać innych, że oprogramowanie, którego właśnie oni używają, jest najlepsze na świecie. Wszystko inne to badziewie. Sam jakoś nigdy do końca nie mogłem zrozumieć tej „miłości”. Dla mnie soft jest narzędziem do osiągnięcia jakiś celów. Praca z danym programem może być bardziej lub mniej przyjemna, ale nic ponadto, nie zakochuję się w sofcie.

Swoją drogą, ciekawe czy np. drwale walczą ze sobą na temat wyższości siekiery producenta X nad tą producenta Y? W ich przypadku przynajmniej trzeba uprzednio posiąść umiejętności posługiwania się sprzętem. Nie wystarczą proste teksty w stylu: „Program X jest najlepszy bo ja go używam!” czy „Co Wy możecie wiedzieć, biedni klikacze, to ja mam rację bo jestem Power User!”.

Wracając jednak do zabawy w detektywa.

Moim ulubionym poletkiem do badań są antywirusy.