r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Lisek niewystarczająco wolny

Strona główna Aktualności

Deweloperzy linuksowej dystrybucji Debian doszli do wniosku, że logo przeglądarki Mozilla Firefox podlega zbyt wielu ograniczeniom aby mogli ich użyć w nadchodzącej wersji Debiana.

To, że Firefox jest otwarty, wie każdy. Nie wszyscy jednak wiedzą, że nazwa i logo są znakami towarowymi należącymi do Mozilla Foundation i nie można ich dowolnie wykorzystywać. Deweloperzy Debiania uważają, że nie pasuje to do ich dystrybucji, która ma być maksymalnie wolna. Z drugiej strony Mozilla nie zgadza się aby nazwa "Firefox" była używana bez loga. Tak więc Firefox w nadchodzącym Debianie Etch pojawi się nie tylko z nowym logiem ale też pod nową nazwą.

Jest też inna sporna kwestia. Mozilla pragnie, aby dystrybucyjne patche do Firefoksa były najpierw przedstawiane Fundacji do akceptacji zanim zostaną opublikowane. Jako przykład podaje Red Hata i Novella. W społeczności Debiana pojawiają się jednak głosy, które mówią, że spowolni to rozwój.

W tej chwili jeszcze nie wiadomo jak miałaby brzmieć nowa nazwa i jak miałoby wyglądać logo.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.