Listary 5.00.2843

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Listary to niewielkie i dosyć specyficzne narzędzie do wyszukiwania plików oraz folderów, a także uruchamiania wybranych aplikacji. Dostępne jest ono w każdej lokalizacji systemu Windows, dając możliwość wyszukiwania danych z dowolnej lokalizacji na dysku twardym.

Program pomimo swojej olbrzymiej prostoty stanowi doskonałą alternatywę dla funkcji wyszukiwania wbudowanej w Windowsie. Z jego pomocą możliwe jest sprawne i bardzo szybkie przeszukiwanie danych na dysku i odnajdywanie plików/folderów znajdujących się w bardzo złożonych lokalizacjach. Nie jest dla narzędzia również problemem uruchamianie konkretnych aplikacji, a funkcja ta działa na podobnej zasadzie co systemowe narzędzie Uruchom. Dzięki niemu uzyskamy wygodny dostęp do najczęściej uruchamianych lokalizacji czy programów oraz stworzymy listę ulubionych pozycji, które otworzymy w dowolnym momencie pracy z systemem.

Wyszukiwarka Listary wywoływana może być za pośrednictwem skrótu klawiszowego Windows + S. Z jej poziomu wyszukamy dane znajdujące się w dowolnej lokalizacji dysku, uruchomimy wskazane aplikacje i uzyskamy dostęp do listy ulubionych oraz historii przeglądanych folderów. Narzędzie wywoływane może być również poprzez dwukrotne kliknięcie wolnej przestrzeni np. pulpitu czy przeglądanego folderu. W tym przypadku uzyskujemy dostęp do listy ulubionych, historii przeglądania czy listy aktualnie otworzonych w Eksploratorze Windows lokalizacji, a dodatkowo do naszej dyspozycji pozostaje także kilka innych przydatnych funkcji. Wśród nich znalazła się m.in. opcja kopiowania do schowka pełnej ścieżki do przeglądanej lokalizacji, podglądu rozszerzeń oraz ukrytych plików itp.

Listary to narzędzie, które wspomóc może codzienną pracę każdego użytkownika systemu Windows, tym bardziej jeśli posiada on na dysku znaczne ilości różnych plików oraz folderów. Charakteryzuje się ono nieskomplikowaną obsługą, intuicyjnym interfejsem i dużą szybkością działania. Program oferowany jest w kilku wersjach językowych, wśród których nie znajdziemy niestety polskiej edycji. Mimo wszystko jego obsługa nie powinna nikomu przysporzyć żadnych problemów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
betmariss   6 #7 17.12.2015 17:33

Program wyszukuje błyskawicznie i to jego największa zaleta. Posiada także bardzo przydatną opcję wyświetlania ostatnio otwieranych folderów. Niestety nie wiem co zrobić, aby wyszukiwał tylko foldery. W Windows Search wystarczy dopisać do szukanego słowa: "typ:folder", a tutaj nie mam pojęcia :( Bardzo niewygodny jest także sposób prezentowania wyników wyszukiwania. Jest to przewijana lista w niewielkim okienku. Kiedy już z tej listy coś wybiorę, to ona znika i nie wiadomo (a przynajmniej ja nie wiem) jak do niej powrócić. Trzeba wpisywać szukane słowo od nowa, co jest uciążliwe. Poza tym w ten sposób nie da się podejrzeć miniatur obrazów. Nie widzę również możliwości sortowania wyników np. wg daty czy typu pliku.

JanekO   4 #6 21.04.2014 11:14

dużo lepsze rozwiązanie niż to od ms Przede wszystkim duża szybkość działania i jest po polsku

Autor edytował komentarz.
Gandhi   7 #5 14.04.2013 14:46

@Anonim (niezalogowany) | 13.04.2013 21:40

Już nie aktualne, znalazłem.

Gandhi   7 #4 14.04.2013 14:29

@Anonim (niezalogowany) | 13.04.2013 21:40

Pod jaką "zębatką"?

JesperKyd   7 #3 14.04.2013 09:42

Dużo lepsze rozwiązanie od tego z M$.
Wadą jest ze działa tylko z uprawnieniami admina, co ma się wkrótce zmienić, o czym zapewnił mnie pewien pan z support'u.

  #2 13.04.2013 21:40

tutaj pod "zębatką" można pobrać wersję roboczą polskiego tłumaczenia, trzeba go później przenieść i zmienić nazwę: Listary\Languages\pl.ini

luckymans   1 #1 13.04.2013 19:58

Nieoficjalny, pełny plik tlumaczenia na j.polski, do programu z serwisu Crowdin.net. Aby pobrac plik nalezy zarejstrowac sie w serwisie.

http://crowdin.net/project/listary/pl

Po sciagnieciu:
- zamienic nazwe pliku: "listary.ini" na "pl.ini"

- usunac fraze: "!!!DO TŁUMACZ! Ten ciąg należy zastąpić nazwę języka, który jesteś przekłada się na, na przykład:"

- usunac fraze:"!!!DO TŁUMACZA!!! Ten ciąg należy zastąpić nazwą języka, na który tłumaczysz w języku angielskim, np.:"

- umiescic plik w folderze "Languages" zainstalowanego programu