Lit 1.22

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Lit to gra logiczna stworzona przez Marka Szykułę, która inspirowana była popularną planszówką Scrabble. Kieruje się ona niemal identycznymi zasadami a celem gracza jest układanie słów z wylosowanych wcześniej liter.

Jak wygląda rozgrywka?

Zabawę w Lit rozpoczynamy z zestawem siedmiu losowych liter, które stanowią podstawę słów, które będziemy układać na kolorowej planszy. Rozgrywka odbywa się na przemian i w trakcie zabawy możemy wykorzystywać również litery a nawet całe słowa utworzone przez innych graczy. Za każde poprawnie ułożone słowo otrzymujemy punkty. Na planszy dostępne są kolorowe pole, które dają możliwość pomnożenia ilości punktów za daną literę.

Lit pozwala na rozgrywkę jednoosobową z komputerem lub zabawę nawet 4 graczy przy jednym PC. Nie zabrakło także opcji gry przez sieć, definiowania poziomu trudności, maksymalnego czasy na ruch i grę, a także wykorzystania własnego słownika.

Kluczowe cechy gry:

  • gra logiczna czepiąca garściami ze Scrabble
  • rozgrywka dla 1-4 graczy
  • różne poziomy trudności
  • za darmo i po polsku

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!