Live Mesh bardziej dostępne

Strona główna Aktualności

O autorze

Bez większego rozgłosu Microsoft dwukrotnie zwiększył limit użytkowników obsługiwanych przez rozwojową wersję platformy Live Mesh, która umożliwia synchronizację danych, aplikacji i kanałów komunikacji pomiędzy komputerami oraz różnego rodzaju urządzeniami przenośnymi - takie cyfrowe centrum nowoczesnego użytkownika korzystającego z wielu urządzeń w różnych lokalizacjach.

Usługa pozwala na stworzenie wirtualnego, wszechstronnie dostępnego pulpitu, za pośrednictwem którego użytkownik może łatwo uzyskiwać dostęp, współdzielić i synchronizować zasoby takie jak między innymi dokumenty, muzyka, zdjęcia, filmy czy historia komunikacji. Możliwe jest precyzyjne kontrolowanie podłączonych urządzeń, dzielenie się zasobami z innymi użytkownikami usługi oraz uzyskiwanie zdalnego dostępu do własnych urządzeń znajdujących się w odległych miejscach - np. do zasobów domowego komputera z pracy.

Zwiększenie limitu nastąpiło w ślad za uruchomieniem przez Apple konkurencyjnej, dostępnej także dla użytkowników Windows i umożliwiającej synchronizację znacznie szerszej gamy zasobów, niestety jednak płatnej (99 USD rocznie) usługi MobileMe. Live Mesh dostępny jest za darmo, nie wymaga rejestracji a jedynie zalogowania się przy pomocy usługi Live ID, posiada ograniczenie do 5GB danych przechowywanych online oraz póki co - w wersji beta - dostępny jest teoretycznie tylko dla użytkowników z USA. Teoretycznie, bowiem na blogu twórców usługi ludzie z Microsoft zapraszają także użytkowników zagranicznych - wystarczy zmienić region oraz język systemu na US-English.

© dobreprogramy