Live Search domyślną wyszukiwarką na laptopach HP

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft poinformował o podpisaniu kolejnej, po Lenovo, umowy z wiodącym producentem komputerów osobistych, firmą Hewlett-Packard (HP).

W ramach umowy, wyszukiwarka giganta z Redmond, Live Search ma przejąć funkcję domyślnej w takich aplikacjach jak Internet Explorer, na komputerach HP sprzedawanych na terenie USA i Kanady, co może jednocześnie pozytywnie wpłynąć na potencjalną liczbę jej użytkowników. Pierwsze tego typu urządzenia mają trafić na półki sklepowe tamtejszych sklepów już w styczniu przyszłego roku. Pasek wyszukiwarki ma również umożliwić dostęp do wybranych usług online HP, takich jak Snapfish. Zdaniem obserwatorów, jest to potwierdzeniem coraz częstszego stosowania przez Steve Ballmera, CEO Microsoft agresywnych zachowań w promowaniu swoich produktów, przypominając, toczący się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, głośny spór pomiędzy HP Compaq i Microsoftem, dotyczący narzucania przez korporację restrykcji w zakresie sekwencji rozruchowych i możliwości dostosowania pulpitu.

Równocześnie, podpisanie umowy z HP wydaje się być krokiem wymierzonym w kierunku konkurencyjnego Della, mającego obecnie podpisaną umowę z Google, kończącą się na przełomie 2009 roku, której dalsza kontynuacja nie została oficjalnie potwierdzona.

© dobreprogramy

Komentarze