LiveQuartz Photo Edit Lite LiveQuartz Photo Edit Lite 2.5.15

Strona główna Mac Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobierz program

LiveQuartz Photo Edit Lite to darmowa wersja prostegy edytora graficznego, w którym można szybko wykonać podstawowe czynności, jak dodanie tekstu do zdjęcia, nałożenie efektu lub kilku zdjęć w jednym pliku, wycięcie tła i tym podobne.

LiveQuartz Photo Editor pracuje na warstwach i pozwala nakładać efekty na kolejne warstwy bez naruszania oryginału. Okno programu zostało tak skonstruowane, by po lewej stronie widoczne były wszystkie warstwy, po prawej zaś efekty nałożone na każdą z nich. Warstwy można powiększać i zmniejszać, obracać i ustawiać ich przezroczystość.

Poza narzędziami do pracy na warstwach w programie znalazły się też klasyczne narzędzia, które znajdziemy w praktycznie każdym programie graficznym. Jest tu pędzel, pędzel klonujący, podstawowe kształty wektorowe, gradient, narzędzie tekstowe, gumka i gumka pozwalająca usuwać tło spod obiektów. Do zaznaczania służy elipsa, prostokąt i „lasso”, czyli zaznaczenie odręczne. Warto nauczyć się skrótów wywołujących narzędzia, gdyż w trybie pełnoekranowym zasobnik jest ukrywany.

LiveQuartz Photo Edit Lite radzi sobie z wieloma formatami graficznymi, w tym ze zdjęciami zapisanymi przez popularne aparaty fotograficzne (RAW) oraz plikami Photoshopa (PSD), ale w tym drugim przypadku nie zachowuje warstw. Program odczyta także bardziej „egzotyczne” formaty, jak TGA, OpenEXR czy SGI.

Darmowa wersja programu pozwala przetestować wszystkie możliwości i zapisywać pliki w niedestruktywnym, własnym formacie z zachowaniem warstw. Jedynym ograniczeniem jest limit liczby eksportów zdjęć, który odnawia się codziennie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!