Lix 2015-09-02

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Niewiele powstaje obecnie gier z kategorii IRS, czyli Interactive Rodent Simulator. Do życia ten tajemniczy gatunek gier powołała przed laty seria Lemmings. Od czasów jej debiutu zaczęło się właśnie mówić o interaktywnych symulatorach gryzoni, chociaż bliżej takim pozycjom po prostu projektom logicznym. Bezpłatna fanowska produkcja Lix oddaje hołd pierwowzorowi, a przy tym dorzuca też do mieszanki wiele od siebie.

Podstawowe zasady zabawy pozostały niezmienne. Należy określoną liczbę goniących ślepo przed siebie ludków doprowadzić do wyjścia z etapu. To znajduje się zazwyczaj nie tylko na innym poziomie, ale również za ścianą. Dlatego dostajemy różnorakie zajęcia, które można przypisać podopiecznym. Podstawy zawód to kopacz w którymś z kierunków, ale są też spadochroniarze, budowniczowie mostów, biegacze i skoczkowie.

Ten darmowy klon Lemingów oferuje rozrywkę na długie jesienne i zimowe wieczory, chociaż nie tylko. Do przejścia jest kilkaset poziomów, a gdyby komuś było mało to gra posiada wbudowany edytor etapów. Można zaprojektować swój własny albo szybko modyfikować te już istniejące. Ponadto Lix posiada tryb zabawy multiplayer, który koniecznie trzeba sprawdzić ze swymi przyjaciółmi. To zupełnie inny wymiar frajdy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

pomysł, podziały na kilka światów, zapisywanie powtórek, rozgrywka online
mało przejrzyste menu, poziom trudności
ocena użytkownika
30.04.2016 10:32 • Recenzja do wersji 2015-09-02

Wciągająca gra logiczna ale niestety bardzo trudna. Kierujemy ludzikami które muszą dojść do mety każdego etapu. Utrudnianiem jest narastająca ilość bohaterów, w grze musimy szybko podejmować decyzje. Oczywiście możemy poświęcić życie kilku bohaterów jednak należy pamiętać o liczbie bohaterów jaką musimy wprowadzić do mety. Plus za pomysł, podziały na kilka światów, zapisywanie powtórek i rozgrywkę online. Wykonanie raczej średnie. Brak przejrzystego menu. Gra jest fajna ale poziom trudności szybko zniechęca.