r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Llama 1.2014.10.23.0945

Strona główna Android Narzędzia Inne narzędzia

Llama to rozbudowane narzędzie do automatyzacji zadań urządzenia pracującego pod kontrolą Androida. Dzięki niej możliwe jest tworzenie profili działania zależnych od lokalizacji urządzenia i sytuacji, co pozwala np. automatycznie wykonywać niektóre działania, czy też oszczędzić energię urządzenia gdy nie są potrzebne niektóre moduły.

Aplikacja składa się z czterech podstawowych zakładek: pierwszy to rozpoznawanie i nauka rejonów – aplikacja bazuje na masztach GSM do określania lokalizacji, użytkownik może sam dodawać nowe regiony i uczyć telefon ich rozpoznawania gdy się w nich znajduje. Drugi odpowiada za dodawanie zdarzeń w oparciu o warunki i akcje – np. wyłączanie synchronizacji danych w określonym przedziale czasowym, aktywacja transmisji danych gdy urządzenie opuszcza zdefiniowany region, uruchamianie aplikacji po zakończonej rozmowie z wybranym kontaktem itp.

Trzecia zakładka to tworzenie profili dźwiękowych. W każdym z nich można wybrać inne poziomy głośności dla dzwonka, powiadomień i alarmów, zmieniać ikonę aplikacji w pasku powiadomień, oraz wybierać kontakty wykluczone (np. z ciszy nocnej). Ostatnia z zakładek wyświetla informacje o masztach z którymi łączyło się urządzenie z możliwością ich szybkiego przydzielenia do określonego regionu

Ilość możliwych do ustawienia warunków i akcji w wypadku zdarzeń jest imponująca. Dodatkowo mogą być one łączone operatorami logicznymi i/lub. Równie rozbudowane są dodatkowe opcje i ustawienia, w których można zdefiniować np. przypomnienia, rozpoznawanie tagów NFC, czy też zabezpieczyć poufne dane kodem bezpieczeństwa. Aplikacja jest w dużej mierze spolszczona, zawiera również wyczerpujący poradnik jak używać określonych zakładek. Niektóre z funkcji mogą wymagać dostępu root.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
rachal   1 #2 24.09.2014 12:24

Z uprawnieniami to apka poszła naprawdę w kosmos :( Chyba tylko googel może więcej ;)

Axles   19 #1 10.10.2013 19:14

@Kamil_w pokazał mi ten program i dziś jest to jeden z pierwszych, który na Androidzie muszę mieć. Czasami gdy lokalizacje są zbyt bliskie miesza się, ale ogólnie ok.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.