r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

LoadedDLLsView pomoże sprawdzić, co się dzieje z bibliotekami DLL w Windowsie

Strona główna Aktualności

O autorze

Współdzielone biblioteki w Windowsie, szerzej znane po prostu jako DLL-ki, to pliki niezbędne w codziennej pracy z komputerem. O ile wszystko działa poprawnie, najczęściej nie interesujemy się nimi bliżej, a zwracają one naszą uwagę dopiero wówczas, gdy któraś z nich ulegnie uszkodzeniu lub najzwyczajniej brakuje jej w zasobach systemu. Osobom, które często napotykają na podobne problemy może przypaść do gustu nowe narzędzie LoadedDLLsView, które analizuje wszystkie aktywne w danej chwili biblioteki w systemie i wyświetla ich czytelną listę wraz z dokładniejszymi informacjami.

Obsługa jest przy tym naprawdę nieskomplikowana. Aplikację wystarczy uruchomić, aby automatycznie przeanalizowała aktywne procesy w systemie i biblioteki, z których korzystają. Lista wszystkich DLL-ek jest następnie wyświetlana w formie czytelnej tabeli – typowej dla tego producenta oprogramowania. Łatwo można zatem zmieniać jej wygląd, włącznie z kolorowaniem co drugiego wiersza, szerokością i widocznością kolumn oraz sortowaniem według dowolnej z nich.

Wszystkich informacji, które gromadzi aplikacja jest wiele. Niektóre z nich mogą okazać się przydatne przy próbach diagnozowania niepoprawnego działania bibliotek.

r   e   k   l   a   m   a

Pojedynczy wpis poza nazwą samej biblioteki dostarcza między innymi takie dane jak liczba wykorzystujących ją procesów, dokładny numer wersji, atrybuty w formie literowych skrótów, dokładna ścieżka, czy daty modyfikacji i utworzenia. Zamiast przeglądać je w wierszu tabeli, można również dwukrotnie kliknąć myszą na konkretny wpis, aby uzyskać widok podsumowania w nowym oknie.

Przydatną opcją może okazać się także możliwość generowania raportów w formacie HTML, czyli po prostu eksportowania widocznej w programie listy do zewnętrznego pliku, który będzie można zapisać lub wydrukować. Na tym etapie możliwe jest wskazanie konkretnych wpisów, które mają znaleźć się w raporcie lub stworzenie eksportu dla całej tabeli.

LoadedDLLsView można pobrać z naszej bazy oprogramowania.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.