LoadedDllsView LoadedDllsView 1.01

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

LoadedDllsView to niewielki program wyświetlający listę wykorzystywanych w danej chwili bibliotek DLL wraz ze szczegółami związanymi z wersjami, ścieżkami oraz procesami, które je wykorzystują.

Korzystanie z aplikacji nie wymaga zaawansowanej wiedzy. Przy uruchomieniu program automatycznie skanuje działające w systemie procesy, aby dotrzeć do bibliotek, z których korzystają. Następnie wszystkie zgromadzone dane prezentowane są w formie tabeli (ten proces może zająć kilka sekund, ze względu na liczbę wykonywanych przy uruchomieniu operacji).

Dane znajdujące się w tabeli można dowolnie sortować oraz zmieniać widoczność poszczególnych kolumn. Wśród wyświetlanych informacji znajdziemy między innymi dane o dokładnej ścieżce, liczbie procesów, które wykorzystają konkretną bibliotekę DLL, daty związane z modyfikacją i utworzeniem oraz dokładne numery wersji. Miłym dodatkiem jest możliwość modyfikowania wyglądu tabeli (m.in. kolorystyki parzystych i nieparzystych wierszy), aby zwiększyć jej czytelność.

Poza możliwością wyświetlania danych, program pozwala również na zapisywanie ich w formie raportu w formacie HTML. Generowany plik nie jest szczególnie atrakcyjny wizualnie, ale przede wszystkim pozostaje czytelny. Aplikacja pozwala zdecydować, czy w raporcie mają się znaleźć wszystkie odnalezione wpisy, czy jedynie zaznaczone w tabeli pozycje.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!