Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Cleverbot - co to takiego? Testujemy

Wstępnie...

Ostatnimi czasy boty widać po prostu wszędzie. Są takie, co indeksują strony, są takie, co pilnują, są takie, co rozmawiają z ludźmi. Zajmiemy się tymi ostatnimi. Na informatyce koleżanki (takie "pokemony") zabawiały się z Cleverbot (w znaczeniu normalnym). Znalezienie takiego bota nie było trudne, wystarczyła jedna fraza w Google. Bot ten jest wyraźnie popularny - kiedy wchodziłem na jego stronę korzystało z niego 5060 ludzi, co lepsze, ta liczba w 5 minut podskoczyła do 5338. Nic dziwnego, że ma czasem laga, albo po prostu robi to specjalnie. Dodając coś jeszcze, bot ten uczy się od innych ludzi, więc jak wejdzie jakiś... Polak no to nic dziwnego że botowi wymsknie się "Spier*", tak żesz widziałem na informatyce :)

Test Clever(bot)a

Jak każdy angielski bot, w sumie jak każdy bot, nawet taki najgłupszy, odpowiada na "Hello". Jednak nie zawiera w sobie nic polskiego, albo po prostu nie wiem jak to wywołać. Próbowałem na różne sposoby...

reklama

Pozostaje mi porozmawiać z nim po angielsku. Choć wcale i w tym nie jest lepszy.
CB = CleverBot
J = Ja

J: What are you doing now? (Co teraz robisz)
CB: Speaking with you. (Rozmawiam z Tobą)

J: Do you like dobreprogramy.pl? (Lubisz dobreprogramy.pl)
CB: Its weird. (To dziwne)

J: What is you favorite programming language? (Jaki jest twój ulubiony język programowania)
CB: Do you speak French? (Mówisz po francusku)

J: Dziendobry.
CB: Dobry den.

J: I am writing a blog about you. (Pisze bloga o tobie)
CB: You said you're meaning you are and if it is only you and I talking then you must be talking about me. (powiedziałeś, (że) sądzisz, (że) ty jesteś i jeśli to tylko ty i ja rozmawiamy to musisz rozmawiać o mnie)
J: WHAT!? (CO!?)
J: I figure you have better things to do with your time than to chat with me. (uważam, że masz lepsze rzeczy do zrobienia w swoim czasie, niż czatowanie ze mną)

Z tym botem (tak jak z każdym innym) rozmawiać się nie da. To tylko pociecha dla pokemonów :)

Podsumowanie


  • Nie umie mówić po polsku
  • Nie umie rozmawiać nawet po angielsku
  • Nie rozumie większości pytań

Nauka bota od innych ludzi jest złym pomysłem, ponieważ ten robi się coraz to głupszy. A jakie wasze chęci do rozmowy z nim?
Testuj i ucz bota! Cleverbot...
Dziękuje za przeczytanie i pozdrawiam.

Z ostatniej chwili...

Udało mi się wywołać język polski, który jest ubogi, ale jest.

 

internet
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze