Lód zamiast ognia i grzmotu

Strona główna Aktualności

O autorze

Nic nie wskazuje rychłe rozwiązanie sporu Mozilli i Debiana. Najprawdopodobniej w najbliższym wydaniu linuksowej dystrybucji Debian przeglądarka Firefox otrzyma miano IceWeasel a Thunderbird będzie się nazywać IceDove.

Problem, o którym informowaliśmy kilkanaście dni temu, dotyczy ograniczeń jakim podlegają znaki towarowe Mozilli oraz sposób wydawania poprawek. Debian uważa, że loga Firefoksa i Thunderbirda nie są wystarczająco wolne a przez to niezgodne z Debian Free Software Guidelines. Ponieważ Mozilla nie zgadza się na używanie nazwy bez oficjalnego loga, nazwa także została zmieniona.

Projekt GNUzilla IceWeasel już istnieje. Nie wiadomo czy Debian z niego skorzysta czy też tylko wymieni w Firefoksie i Thunderbirdzie loga i nazwy. Ponieważ problem dotyczy także pochodzącej z Debiana dystrybucji Ubuntu, jej twórcy też rozpoczęli pracę nad nowymi logami dla IceWeasel i IceDove.

Mozilla nadal ma nadzieję na zawarcie porozumienia z Debianem jednak wydaje się to coraz mniej możliwe.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych