Przegląd oferty Playstation Plus na marzec 2015

Po sporym opóźnieniu z ogłoszeniem zestawu gier dostępnych dla abonentów usługi Playstation Plus w końcu znamy darmowe gry udostępnione na marzec. Od dzisiaj przez następny miesiąc subskrybenci sieciowej usługi dla konsol Sony bez dodatkowych opłat pobrać będą mogli kilka poniżej opisanych tytułów.

PlayStation 4:

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty!

Średnia ocen według Metacritic: 84/100

Jest to reedycja kultowej platformówki z roku 1997 pod tytułem Oddworld: Abe's Oddysee.

Liczne niepowodzenia i rekord croudfundingu — historia Franko 2

Geneza

Franko: The Crazy Revenge to znana i kultowa polska produkcja wydana w roku 1994 na Amigi oraz później także na PC. Tytuł doskonale znany graczom nieco starszym, którzy z łzą w oku wspominają połamane dżojstiki, teksty z gry typu "spoko" czy "wąchaj" oraz przejażdżki maluchem pomiędzy poszczególnymi etapami. W dzisiejszym wpisie chciałbym podsumować i przedstawić Wam historię drugiej części gry, która nie jest już tak powszechnie znana.

Dawne dzieje — nScene czyli Polska scena homebrew Nintendo.

Hello World!. Witam w moim debiutanckim wpisie na blogu. Od dłuższego czasu przeglądam zarówno portal jak i wpisy blogowe, postanowiłem więc, że samemu udzielę się w tej formie. Nie jest to tekst zupełnie nowy, gdyż dawno temu wspomnienia luźno opisałem na swoim blogu, który jednak od dobrych kilku lat już w sieci nie istnieje.

Debiutanckim wpisem chciałbym przybliżyć Wam nieco mało znaną historię sceny homebrew skupionej swego czasu wokół przenośnych konsol Nintendo. Na początek jednak wyjaśnijmy czym są produkcje "homebrew". Za