Logic.ly Logic.ly 1.7.6

Strona główna Mac Edukacja i nauka Fizyka i astronomia
Pobierz program

Logic.ly to program do nauki konstruowania układów logicznych i projektowania układów cyfrowych z bramek. Program pozwala symulować działanie przerzutników i bramek (AND, OR, NAND, NOR, NOT, XOR, XNOR i trójstanową), a także korzystać z wirtualnych generatorów impulsów, świateł i wyświetlaczy.

Interfejs programu jest prosty, a obsługa bardzo intuicyjna, dzięki czemu narzędzie świetnie sprawdzi się jako pomoc dydaktyczna. Wystarczy przeciągać wybrane z lewego panelu elementy na pole robocze i łączyć je przewodami (domyślnie są to krzywe, ale na potrzeby schematów można korzystać z linii prostych i załamań). Właściwości elementów umieszczonych na obszarze roboczym można zmieniać z poziomu menu kontekstowego, można też łatwo cofnąć wprowadzone zmiany. By uniknąć powtarzania fragmentów układu można zaprojektowaną konstrukcję zamknąć w obudowie i w ten sposób zdefiniować własny szablon układu, który będzie można ponownie wykorzystać. Własne elementy można zbierać w biblioteki i udostępniać innym.

Ciekawym dodatkiem jest możliwość obserwowania krok po kroku jak sygnał podróżuje po układzie, co znacznie ułatwia wykrycie błędów i zrozumienie zasady działania kolejnych elementów projektu.

Logic.ly pozwala wydrukować projekty, a także zmieniać sposób prezentacji ich na ekranie.

Uwaga!

Wersja próbna programu działa przez 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!