reklama

Logowanie do aplikacji mBank dostępne przez Touch ID

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Klienci mBanku posiadający iPhone’y i iPady mogą już logować się do oficjalnej aplikacji swojego banku za pomocą Touch ID, czyli z wykorzystaniem linii papilarnych.

Od teraz na urządzeniach z iOS-em, wystarczy przyłożyć palec do czytnika wbudowanego w urządzenie mobilne Apple, by się zalogować. Zostaje on porównywany z wcześniej zarejestrowanym w urządzeniu, a użytkownik zyskuje dostęp do pełnej funkcjonalności programu bez konieczności podawania PIN-u. Logowanie z TouchID było już w mBanku możliwe wcześniej dla korporacji, dziś otrzymali je także klienci indywidualni.

Bez zmian pozostaje natomiast kwestia autoryzacji transakcji i innych działań, które wymagały dotychczas dodatkowej weryfikacji tożsamości. Odbywa się ona za pomocą PIN-u lub hasła przesłanego SMS-em na zarejestrowany w bazie danych banku numer telefonu.

Aplikacja mBanku jest zatem kolejną po między innymi ING Mobile czy Citi Mobile, w której logowanie się możliwe jest z wykorzystaniem biometrii. Najnowsza wersja aplikacji mBanku na iOS-a jest dostępna w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama