reklama

Lokalizator internetowy - nowe przedsięwzięcie Onet.pl

Strona główna Aktualności

O autorze

Grupa Onet.pl uruchomiła w czwartek nowy projekt zumi.pl - który nazwała lokalizatorem internetowym. Projekt ma stać się rentowny do końca 2008 roku i mimo że jego uruchomienie kosztowało "dużo", nie wpłynie znacząco na wyniki grupy w 2007 roku - poinformował na konferencji prasowej prezes Grupy Onet Łukasz Wejchert.

Zumi łączy w sobie wektorowe mapy, zdjęcia satelitarne oraz bazę różnego rodzaju obiektów wśród których znajdziemy urzędy, kina, teatry, obiekty handlowe i usługowe, firmy itp... Zumi umożliwia zlokalizowanie na mapie dowolnego obiektu w pobliżu wskazanego adresu czy wyznaczenie trasy od wybranego adresu do poszukiwanego obiektu. Za pomocą zumi.pl można uzyskać podstawowe informacje na temat poszukiwanych firm, instytucji itp. (np.: godziny otwarcia sklepu czy kina).

W bazie zumi.pl znajduje się obecnie ok. 1 mln firm, a kolejne firmy będą się mogły same dopisać do bazy lub też zgłosić będą je mogli sami internauci. Początkowy wpis do bazy zumi.pl będzie darmowy, ale za uatrakcyjnianie swej oferty, np. poprzez reklamę wideo, firma będzie musiała już płacić.

Podobne usługi oferuje już Google jednak są one niedostępne na terenie Polski.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama