Longhorn Reloaded

Strona główna Aktualności

O autorze

Grupa entuzjastów tworzących system Longhorn Reloaded wypuściła niedawno wersję Milestone 1.

Longhorn Reloaded wywodzi się z systemu Windows 6.0.4074, który został wypuszczony w 2004 roku podczas konferencji WinHEC. Wersja ta wnosiła dużo ciekawych funkcji w stosunku do Windows XP. Microsoft jednak zmienił plany i wyciął dużo ciekawych rozwiązań, np. system plików WinFS. Ponadto wykorzystano jądro z Windows Server 2003. W ten sposób korporacja zaczęła tworzyć system, który potem otrzymał nazwę Vista. Jednak według wielu osób to, co stało się Vistą mocno odbiega od tego, czym mógł stać się build 4074. Siedem z nich było tak zdesperowanych, że stworzyło projekt Longhorn Reloaded w ramach którego chcą dokończyć pracę rozpoczętą przez Microsoft. Chociaż ich zadanie ze względu na brak dostępu do kodów źródłowych wydaje się niemożliwe, programiści skupieni wokół projektu są przekonani że może im się udać.

Oprócz przeszkód technicznych są też problemy prawne. Microsoft nie pozwala bowiem dystrybuować zmienionych wersji swoich systemów operacyjnych. Twórcy Longhorn Reloaded jak dotychczas nie usłyszeli oskarżeń pod swoim adresem. Podejrzewają, że stara wersja beta systemu operacyjnego niezbyt interesuje Microsoft.

Data wydania wersji finalnej Longhorn Reloaded nie jest znana. Czy w ogóle garstce entuzjastów uda się dokończyć pracę zaczętą przez wielką korporację? Zobaczymy.

© dobreprogramy
s