Longhorn: „beta” już w czerwcu?

Strona główna Aktualności

O autorze

Przedstawiciele Microsoftu nieoficjalnie potwierdzili, że pierwsza pełna - choć jeszcze nie ostateczna - wersja systemu operacyjnego Longhorn powinna być gotowa przed końcem czerwca. Wynika z tego, że wersja beta będzie gotowa o pół roku wcześniej, niż zapowiadano. Oficjalna data premiery Longhorna to połowa roku 2006.

Dostęp do pierwszej bety będą mieć z założenia tylko współpracujący z Microsoftem developerzy. Dzięki niej będą oni mogli zapoznać się ze zmianami, dokonanymi w stosunku do wczesnych wersji systemu rozsyłanych do partnertów koncernu z Redmond. Z Longhorna "wyleciały" nowy system tworzenia grafiki Avalon oraz Indigo - rozwiązanie umożliwiające wprowadzenie nowych rodzajów usług sieciowych. Komponenty te będą prawdopodobnie udostępniane oddzielnie, nie tylko użytkownikom Longhorna, ale i starszych wersji systemu Windows. Wiadomo też, że przed premierą Longhorna, Microsoft nie zdąży ukończyć prac nad nowym systemem plików WinFS.

Nie ujawniono jakie innowacje znajdą się w czerwcowej "becie". Prawdopodobnie będzie to nowe rozwiązanie związane ze sterownikami sprzętu i nowa metoda instalacji systemu w sieciach firmowych.

© dobreprogramy
s