r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Lotus Symphony w chmurze

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

IBM poinformował, że planuje stworzenie wersji swojego darmowego pakietu biurowego — Lotus Symphony — która będzie dostępna w chmurze.

Nowa oferta firmy IBM jest kierowana do klientów biznesowych i ma stanowić konkurencję dla Office 365 Microsoftu czy Google Docs. Ponadto LotusLive ma pozwolić przedsiębiorcom oderwać się od kosztownych komputerów biurowych z pakietami Microsoft Office. Obecnie w chmurze LotusLive Symphony znajduje się już klient poczty iNotes, aplikacja umożliwiająca współdzielenie dokumentów i pracę zespołową, oprogramowanie do prowadzenia wideokonferencji oraz komunikator. Edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i aplikacja do tworzenia prezentacji, znane z Lotus Symphony, zostaną włączone do pakietu usług LotusLive w połowie 2011 roku.

LotusLive Symphony nie będzie jedyną usługą w chmurze opartą na OpenOffice. Oracle, który kupił Sun Microsystems i jednocześnie odziedziczył pakiet OpenOffice, uruchomił własną usługę tego typu — Cloud Officew grudniu 2010.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.