reklama

Lubelskie Dni Informatyki ruszają już we wtorek

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

6 maja ruszają Lubelskie Dni Informatyki — konferencja IT, organizowana od 2007 roku przez grupę KUL.NET oraz Koło Naukowe Informatyków Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wydarzenie to na stałe gości już w kalendarzu imprez IT we wschodniej Polsce.

Tegoroczna, siódma edycja, będzie doskonałą  okazja  do  spotkania  się  w jednym miejscu pasjonatów  technologii, przedstawicieli świata nauki oraz biznesu, a także osób zainteresowanych poszerzeniem  swojej wiedzy. Główną ideą Lubelskich Dni Informatyki jest dzielenie się wiedzą na temat innowacyjnych rozwiązań z dziedziny IT, więc organizatorzy przygotowali sesje tematyczne i spotkania, które pozwolą uczestnikom zgłębić interesujące ich zagadnienia. Wśród prelegentów miejsce zajął Wenhui Lu, od 12 lat tworzący oprogramowanie dla urządzeń mobilnych. Obecnie pracuje dla Nokii i promuje ekosystemy Nokia X i Windows Phone.

W tegorocznej agendzie nie zabraknie interesujących warsztatów, będzie można dowiedzieć się więcej między innymi o druku 3D, tak zwanej informatyce zaangażowanej, rozwijaniu wolnego i otwartego oprogramowania oraz sprzętu, a także o rozwoju osobistym. Podczas spotkania równolegle odbywać się będzie kilka sesji, dobranych tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Znalazła się tu sesja poświęcona start­upom, która przybliży to środowisko osobom planującym postawić pierwsze kroki we własnym biznesie i warsztaty, na które organizatorzy zapraszają miłośników wspólnego kodowania. Nowością w tej edycji jest konkurs programistyczny,

Lubelskie Dni Informatyki odbywają się w ramach Dni Lubelskiej Wyżyny IT. Konferencja została zaplanowana na 6 maja, odbędzie się w Parku Naukowo-Technologicznym przy ulicy Dobrzańskiego 3 w Lublinie. Aby wziąć w niej udział, wystarczy zarejestrować się na tej stronie.

Portal dobreprogramy.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama