r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

LucasArts pracował nad Day of the Tentacle HD

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Star Wars 1313 to nie jedyny projekt, który powinniśmy opłakiwać po zamknięciu LucasArts. Okazuje się, że oddział studia z Szanghaju szykował nie lada gratkę dla wielbicieli przygodówek po sukcesie specjalnych edycji The Secret of Monkey Island. Przygotowywano wersję HD niezapomnianego Day of the Tentacle z 1993 roku. Gra była ponoć ukończona w 80%, gdy Disney wykupując firmę George'a Lucasa położył jej kres.

Chodziło o coś w klasycznym stylu, tylko z tłami oraz postaciami wstępnie zrobionymi w 3D. Gra była przygotowywana niejako w wolnym czasie, między innymi ważniejszymi dla LucasArts tytułami i oficjalnie nie zdążyła zyskać przyzwolenia szefostwa na wypłynięcie na szerokie wody dystrybucji, bo chciało ono jednak odejść od odkurzania staroci, żeby skupić się na dziełach całkiem nowych — głównie w świecie Gwiezdnych Wojen. Ostatecznie, wraz z kilkoma innymi niezapowiedzianymi grami, wszystko trafiło po prostu do kosza.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.