reklama

LucasArts pracował nad Day of the Tentacle HD

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Star Wars 1313 to nie jedyny projekt, który powinniśmy opłakiwać po zamknięciu LucasArts. Okazuje się, że oddział studia z Szanghaju szykował nie lada gratkę dla wielbicieli przygodówek po sukcesie specjalnych edycji The Secret of Monkey Island. Przygotowywano wersję HD niezapomnianego Day of the Tentacle z 1993 roku. Gra była ponoć ukończona w 80%, gdy Disney wykupując firmę George'a Lucasa położył jej kres.

Chodziło o coś w klasycznym stylu, tylko z tłami oraz postaciami wstępnie zrobionymi w 3D. Gra była przygotowywana niejako w wolnym czasie, między innymi ważniejszymi dla LucasArts tytułami i oficjalnie nie zdążyła zyskać przyzwolenia szefostwa na wypłynięcie na szerokie wody dystrybucji, bo chciało ono jednak odejść od odkurzania staroci, żeby skupić się na dziełach całkiem nowych — głównie w świecie Gwiezdnych Wojen. Ostatecznie, wraz z kilkoma innymi niezapowiedzianymi grami, wszystko trafiło po prostu do kosza.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama