Luka w Chrome i Firefoksie

Strona główna Aktualności

O autorze

Specjaliści do spraw bezpieczeństwa poinformowali o nowej luce w Google Chrome umożliwiającej wykorzystanie metody zastąpienia prawdziwego linka przez fałszywy, zwanej clickjackingiem.

Aditya K Sood poinformował o luce dwa dni temu, 27 stycznia wysyłając wiadomość na liście dyskusyjnej Bugtraq. Dzięki niej, atakujący może nakłonić użytkownika do wykonania określonych działań. Z badań przeprowadzonych przez Nishada Heratha na podstawie wiadomości Sooda wynika, że Internet Explorer 8 w wersjach Release Candidate 1 i Beta 2 oraz Opera 9.63 nie są narażone na atak. Luka, poza Chrome dotyczy też Firefoksa 3.0.5.

Google potwierdził błąd i pracuje nad odpowiednią poprawką dla wersji 1.0.154.43 Chrome i wcześniejszych. Luka dotyczy systemu Windows XP Service Pack 2. Przedstawiciele Google zwracają uwagę, że problem clickjackingu nie dotyczy tylko Chrome, ale wszystkich przeglądarek. Jest związany z podstawowymi założeniami Internetu, dlatego zapewnienie bezpieczeństwa przed tego typu atakami nie jest łatwe. Nie odnotowano prób wykorzystania luki.

© dobreprogramy