Luka w Chrome i Firefoksie

Strona główna Aktualności

O autorze

Specjaliści do spraw bezpieczeństwa poinformowali o nowej luce w Google Chrome umożliwiającej wykorzystanie metody zastąpienia prawdziwego linka przez fałszywy, zwanej clickjackingiem.

Aditya K Sood poinformował o luce dwa dni temu, 27 stycznia wysyłając wiadomość na liście dyskusyjnej Bugtraq. Dzięki niej, atakujący może nakłonić użytkownika do wykonania określonych działań. Z badań przeprowadzonych przez Nishada Heratha na podstawie wiadomości Sooda wynika, że Internet Explorer 8 w wersjach Release Candidate 1 i Beta 2 oraz Opera 9.63 nie są narażone na atak. Luka, poza Chrome dotyczy też Firefoksa 3.0.5.

Google potwierdził błąd i pracuje nad odpowiednią poprawką dla wersji 1.0.154.43 Chrome i wcześniejszych. Luka dotyczy systemu Windows XP Service Pack 2. Przedstawiciele Google zwracają uwagę, że problem clickjackingu nie dotyczy tylko Chrome, ale wszystkich przeglądarek. Jest związany z podstawowymi założeniami Internetu, dlatego zapewnienie bezpieczeństwa przed tego typu atakami nie jest łatwe. Nie odnotowano prób wykorzystania luki.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie