r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Luka w IE jednak została załatana także na Windows XP

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Microsoft wydał aktualizację dla systemu Windows XP, mimo zakończonego wsparcia. Aktualizacja usuwa odkrytą w ubiegłym tygodniu lukę w Internet Explorerze.

Firma FireEye Research Labs, zajmującą się bezpieczeństwem, odkryła lukę w przeglądarce Microsoftu. Najbardziej zagrożeni byli użytkownicy wersji 9 lub wyższej, jednak na atak podatne były również starsze wersje. W związku z tym niemal pewne było to, że użytkownicy niewspieranego już systemu operacyjnego nie dostaną aktualizacji bezpieczeństwa. Odkryte zagrożenie zaczęto nazywać pierwszym permanentnym 0-day dla Windows XP.

Jednak Microsoft ugiął się i zdecydował się załatać tę lukę również w już niewspieranym systemie operacyjnym. Gigant z Redmond na swoim blogu zapowiedział, że łatka zostanie wydana dla wszystkich obecnie wspieranych wersji Internet Explorera. Jednak Microsoft ostrzega, że ta aktualizacja dla Windows XP to wyjątek i prosi użytkowników o zmianę systemu operacyjnego na nowszą wersję (Windows 7 lub Windows 8.1) oraz zachęca, by zaktualizować Internet Explorera do wersji 11. Aktualizacja powinna być dostępna w usłudze Windows Update, można też pobrać ją ręcznie z tej strony .

r   e   k   l   a   m   a

Użytkownicy Windows XP w związku z tym, że Microsoft tym razem wydał odpowiednią łatkę, nie powinni porzucać planów przesiadki na nowszą wersję systemu operacyjnego. Z pewnością kolejne luki w tym systemie będę wykrywane, a wraz z nimi bezpieczeństwo będzie coraz niższe. Warto pamiętać, że nawet najlepszy antywirus nie zapewnia całkowitej ochrony.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.