r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Luka w Mac OS X Lion pozwala na logowanie bez hasła

Strona główna Aktualności

Specjaliści Heise Online poinformowali, że w systemie Mac OS X Lion występuje luka w obsłudze protokołu LDAP pozwalająca na logowanie bez znajomości hasła.

Opisany błąd w module uwierzytelniania LDAP umożliwia zalogowanie się przy wykorzystaniu dowolnego hasła - wystarczy znajomość poprawnej nazwy użytkownika. Luka ujawnia się zarówno podczas logowania za pośrednictwem interfejsu graficznego klienta jak i przy wykorzystaniu SSH. To jednak nie koniec problemów, niektórzy użytkownicy Mac OS X Lion w ogóle nie są w stanie zalogować się poprzez LDAP. Na szczęście problem nie jest bardzo poważny, gdyż LDAP nie jest domyślną metodą logowania dla Liona. Apple zostało już poinformowane o problemie i pracuje nad stosowną łatką. Nie jest jasne, czy luka zostanie załatana przy okazji nadchodzącej aktualizacji systemu do wersji 10.7.2. Póki co zaleca się wyłączenie tej metody logowania dla ważniejszych usług.

Mac OS X Lion został wydany ponad miesiąc temu, 20 lipca 2011 roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.