Luki bezpieczeństwa w najnowszym QuickTime i iTunes

Strona główna Aktualności

O autorze

Specjaliści ds. bezpieczeństwa z firmy Intego ostrzegają przed nową luką typu zero-day, wykrytą w najnowszych wersjach produktów Apple - mowa o odtwarzaczu QuickTime 7.5.5 i iTunes 8.0.

Wspomniana luka dotyczy wbudowanego w odtwarzacz mechanizmu odpowiedzialnego za obsługę informacji zawartych w nagłówkach plików multimedialnych. W momencie gdy znajdzie się w nich specjalnie spreparowany kod XML możliwe jest zawieszenie pracy aplikacji. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze czy luka umożliwia przemycenie i uruchomienie na komputerze ofiary dowolnego kodu, ale pewne jest, że dotyczy wersji dedykowanych zarówno na platformę Windows, jak i Mac OS.

Co ciekawe luki wykryte zostały kilka dni po wydaniu aktualizacji dla obu wspomnianych aplikacji. Obecnie błąd klasyfikuje się jako niskiego ryzyka, ale status ten zmienić się może jeśli okaże się, że umożliwia on przemycanie na komputer użytkownika szkodliwego kodu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza