Lumen 1.0

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Lumen to wyjątkowo klimatyczna gra platformowa, w której pojawiają się skrzętnie wplecione zagadki logiczne. Mała dziewczynka przeniesiona zostaje do koszmaru, z którego po prostu musi się wydostać…

Mroczny świat pełen jest powykręcanych zabawek, złowieszczych cierni i innych elementów, które wzbudzają strach i przerażenie u naszej małej bohaterki. Dziewczynce w przygodzie pomaga jednak stary aparat fotograficzny rozświetlający błyskiem otoczenie oraz ujawniający tym samym niewidoczne, prawdziwe oblicze pozornie nieszkodliwych przedmiotów.

W ten sam sposób materializujemy również platformy, po których przeskakujemy nad przepaściami. Ważne jest, by odpowiednio zgrać obiekty w czasie, gdyż po chwili platformy po prostu znikają. Niejednokrotnie natkniemy się też na sytuacje pozornie bez wyjścia, jednak wystarczy zrobić zdjęcie, by móc wpłynąć na konkretne elementy otoczenia. Przekręcając uzyskaną fotografię lub potrząsając nią oddziałujemy na zachowanie widniejących na niej obiektów. Odpowiednie manewrowanie fotką otwiera drogę dalej.

W drodze do mogącego potoczyć się na dwa sposoby zakończenia napotkamy szereg demonów, których należy umiejętnie unikać. Generalnie wystarczy nie wchodzić im w pole widzenia, ale nawet gdy nas zauważą nie jesteśmy jeszcze zgubieni jeżeli zdążymy dobiec do stołu, by się pod nim schować.

Lumen to bez wątpienia nieprzeciętna i wciągająca produkcja, która momentami będzie wymagała od gracza dużej spostrzegawczości oraz zręczności. Przedstawiona w grze przygoda nastraja do przemyśleń, a dzięki świetnej oprawie audiowizualnej, a także specyficznemu i osobliwemu klimatowi może stanowić ona ciekawą propozycję zarówno dla młodszych jak i starszych graczy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!