r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Lumific 1.2.4

Strona główna Android Grafika i fotografia Katalogowanie i udostępnianie zdjęć

Lumific do aplikacja zastępująca galerię zdjęć, która dzięki algorytmom głębokiego uczenia pozna zawartość zdjęć, znajdzie powtarzające się ujęcia, poukłada zdjęcia w serie zależnie od czasu i miejsca, a na koniec niektórym z nich nada automatyczne etykiety. Na wszelki wypadek zadba także o to, by zdjęcia nieco poprawić.

Interfejs Lumifica nie odstaje od standardów wytyczonych przez liczne aplikacje do przeglądania zdjęć, z jakich możemy korzystać na smartfonie – w siatce możemy zobaczyć zdjęcia pogrupowane chronologicznie w wydarzenia, a zgrupowania podobnych ujęć opatrzone będą cyfrą. Grupy zdjęć można automatycznie zamieniać na animowane GIF-y. Tu też można zaznaczać i usuwać pliki, a także ustawić któryś z nich jako tapetę. Przesunięcie palcem w prawo po nagłówku grupy zdjęć pozwoli oznaczyć wydarzenie jako „promowane” (obudować w nagłówek i specjalny tytuł), przesunięcie w lewo pozwoli przejść do edycji wydarzenia, gdzie można wybrać „okładkę” i opis, a także ukryć nieudane zdjęcia bez kasowania ich z pamięci temefonu. Cały zestaw zdjęć można pokazywać znajomym lub udostępnić jako album na Facebooku.

r   e   k   l   a   m   a

Moc algorytmów analizujących zdjęcia widać jednak w systemie etykiet. W aplikacji zobaczymy automatycznie dodane, proste słowa kluczowe, jak „samochód”, „rzeka” czy „ludzie”. Z czasem system ten będzie się rozrastał i będzie można coraz szybciej znajdować zdjęcia na ich podstawie.

Możliwości poprawiania zdjęć obejmują poprawienie kadru, by horyzont był poziomy, usuwanie szumu oraz poprawianie barw zdjęcia. Aplikacja nie nadpisuje oryginalnych plików i pozwala w każdej chwili wycofać zmiany. Efekty są zadowalające, zwłaszcza jeśli chcemy szybko poprawić zdjęcia bez zbędnego zaangażowania w obsługę edytora.

Korzystając z aplikacji trzeba mieć na uwadze, że będzie ona przesyłać sporo danych do chmury obliczeniowej, która przeanalizuje fotografie oraz do Dropboksa, jeśli zdecydujemy się połączyć z nim galerię. Parametry połączeń (WiFi, dane komórkowe) można wybrać w ustawieniach.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Lumific – głębokie uczenie pomoże utrzymać w ryzach album ze zdjęciami

11
OPROGRAMOWANIE 18.02.2015 | Anna Rymsza

Jeśli ktoś robi smartfonem bardzo dużo zdjęć, wie jak trudno utrzymać porządek w kolekcji. Z pomocą ma tu przyjść aplikacja Lumific, która dzięki algorytmom głębokiego uczenia pozna zawartość zdjęć, znajdzie powtarzające się ujęcia, poukłada zdjęcia w serie zależnie od czasu i miejsca, a na koniec niektórym z nich nada automatyczne etykiety. Na wszelki wypadek zadba także o to, by zdjęcia nieco poprawić. Interfejs Lumifica nie odstaje od standardów wytyczonych przez liczne aplikacje do przeglądania zdjęć, z jakich możemy korzystać na smartfonie – w siatce możemy zobaczyć zdjęcia…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.