Lumion 7.5

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja animacji
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Lumion to ciekawa aplikacja przeznaczona do tworzenia wizualizacji 3D w czasie rzeczywistym. Narzędzie można wykorzystać m. in. do prezentacji architektury, projektowania terenów czy przedstawienia wizji urbanistycznych.

Program oferuje bardzo intuicyjny i przejrzysty interfejs. Obsługa narzędzia w dużej mierze opiera się na umieszczaniu obiektów z biblioteki na scenie, a szereg efektów specjalnych w tym animacja chmur, wody i oświetlenia odbywa się za pomocą przesuwania suwaka. Dzięki tego tupu rozwiązaniom narzędzie nie powinno sprawić problemów początkującym użytkownikom.

Jedną z najważniejszych zalet aplikacji Lumion jest umiejętność importowania modeli 3D stworzonych za pomocą zewnętrznych programów. Obsługiwane są m. in. formaty (DAE, FBX, MAX, 3DS, OBJ, DXF) tworzone przez takie programy jak 3D Studio MAX, AutoCAD, Blender i Google Sketchup. Domyślnie Lumion dostarczany jest wraz z bibliotekami modeli wśród których znaleźć można budynki, samochody, zwierzęta, meble i obiekty uliczne, drogi, chodniki, ludzi, kamienie i skały czy ogrodzenia. Ludzie, zwierzęta, drzewa, krzewy i trawa są animowane.

Efekty takie jak modyfikacja topologii terenu, oświetlenie słoneczne, warunki atmosferyczne w tym zachmurzenie, zamglenie i woda wykonywane są w czasie rzeczywistym. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu procesora karty graficznej podczas edycji i renderingu sceny. Program pozwala zarówno na renderowanie pojedynczych klatek jak tworzenie animacji w postaci filmu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!