Lunar Rescue

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Lunar Rescue swym wyglądem oraz fabułą przypomina nieco czasy Atari i Commodore. Grę cechują jasne i przejrzyste zasady oraz łatwość obsługi. Sterując niewielkich rozmiarów niezidentyfikowanym bliżej pojazdem latającym należy przetransportować jak największą liczbę osobników (niekoniecznie) rasy ludzkiej z punktu A do punktu B.

Polega to na tym, aby w odpowiednim momencie odczepić nasz pojazd od statku-matki i sprytnymi ruchami pomiędzy gradem meteorów przedostać się w miejsce "załadunku". Wykonując tę ekwilibrystyczną wręcz operację należy przyczaić się w specjalnie wyznaczonych do tego celu miejscach i oczekiwać na pędzącego w naszą stronę pasażera.

Gdy już znajdzie się on na pokładzie naszego pojazdu, czeka nas podobna przeprawa, ale w drugą stronę czyli w kierunku statku, z którego rozpoczynaliśmy całą akcję. Cały czas trzeba mieć na uwadze przeszkadzający gąszcz meteorów. Operacje te należy powtarzać tak długo, aż zdobędziemy odpowiednią liczbę punktów pozwalającą na pomyślne zakończenie misji. Poziom trudności podnosi się wraz z kolejnymi układami.

Klawiszologia jest prosta, a opanowanie jej nie powinno przysporzyć większych problemów. W celu uzyskania dokładnej specyfikacji opcji dostępnych w grze, należy przed jej rozpoczęciem posłużyć się klawiszem "h".

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

pomysł, wersja portable
słaba grafika, mało czytelna czcionka
ocena użytkownika
30.05.2016 18:52

Fajna gra zręcznościowa na krótką chwilę. W grze sterujemy pojazdem latającym i musimy przetransportować naszych astronautów. Plus za pomysł. Wykonanie jest już nieco gorsze. Użyta czcionka jest mało czytelna a muzyka denerwująca. Grafika jest monotematyczna: porusza się tylko statek i przeszkody które musimy omijać, tło gry pozostaje niezmienne na danej planszy. Sterowanie łatwe do opanowania. Poza tym gra ma mały rozmiar i nie wymaga instalacji. Fajna gra ale mimo wszystko szybko się nudzi.