Lunascape 6.15.2.27564

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Lunascape to darmowa i szybka przeglądarka internetowa, która swoją wyjątkowość i coraz większą popularność wśród użytkowników na całym świecie zawdzięcza obsłudze wszystkich najpopularniejszych silników renderujących stosowanych w przeglądarkach.

Program podczas swojej pracy wykorzystywać może jeden z trzech silników wyświetlania stron – Trident (Internet Explorer), Gecko (Firefox) i Webkit (Safari), z czego dwa ostatnie pobierane są z Internetu podczas instalacji. Domyślnie używanym silnikiem jest Trident, którego można dowolnie zmienić na inny w opcjach programu. Praca z przeglądarką odbywa się za pośrednictwem mechanizmu kart, który znacznie usprawnia przeglądanie wielu stron jednocześnie.

Ponadto Lunascape jest kompatybilny z rozszerzeniami i pluginami stworzonymi dla Firefoksa, posiada także mechanizm automatycznych aktualizacji, a obsługa stylów daje możliwość dostosowania wyglądu do własnych upodobań.

Uwaga!

  1. Lunascape do poprawnego działania wymaga zainstalowanej uprzednio przeglądarki Internet Explorer 6 lub nowszej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Unikalna,darmowa,wielojęzyczna,szybka,kompatybilna-(Firefox)
Mało znana,chyba ze względu na pejoratywność i awersję wielu Userów do IE.
ocena użytkownika
04.09.2015 15:56 • Recenzja do wersji 6.10.1.27492

Unikalność wśród przeglądarek zawdzięcza wykorzystywaniu trzech popularnych silników renderujących.Użytkownik sam może wybrać jeden z nich dla konkretnej strony internetowej.Istnieje również możliwość szybkiego przełączania silników i sprawdzenia który z nich jest najsprawniejszy dla danej strony. Lunascape obsługuje RSS,podkasty oraz gesty myszy.W razie awarii przy ładowaniu strony,zamknięta zostaje tylko jedna karta.Ważnymi opcjami,chociaż w/g niektórych mniej istotnymi są: możliwość zmiany skórek,wsparcie dla wtyczek i dodatków,automatyczny zapis haseł oraz import ustawień i zakładek z innych przeglądarek.Możliwość blokowania wyskakujących okienek,jednoczesność oglądania wszystkich pobranych stron,obsługa serwera proxy i wiele innych daję podstawę do określenia,iż Lunascape nosi znamiona unikalności,a jednocześnie uniwersalności.Według mnie to rarytas.