reklama

Luwr w rękach gracza — aplikacja na konsolkę 3DS wychodzi poza mury muzeum

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Od przeszło roku odwiedzający paryski Luwr mogą korzystać z konsolek 3DS jak z interaktywnych przewodników, oprowadzających po skarbach znanego muzeum oraz naświetlających ich historię. Teraz już każdy posiadacz tego przenośnego sprzętu może się jednak trochę doinformować, nawet bez udawania się na miejsce, bowiem specjalna aplikacja, która dotąd nie wychodziła poza mury słynnego francuskiego pałacu, zostanie udostępniona do pobrania z cyfrowego sklepu Nintendo. Kosztuje niecałe 20 euro.

Nintendo 3DS Guide: Louvre pojawi się w sprzedaży już 27 listopada. Względem pierwowzoru program został nieco usprawniony. Zaoferuje przeszło 600 grafik z blisko 30 godzinami komentarza do odsłuchania oraz ponad 400 zdjęć samego Luwru, włącznie z panoramami 3D. Do tego dochodzi interaktywna mapa muzeum, dzięki której zaplanujemy sobie przyszłą wycieczkę w ten zakątek Paryża. Dla porównania, na miejscu wypożyczenie konsolki z oprogramowaniem kosztuje 5 euro (ulgowo 3).

© dobreprogramy

Komentarze

reklama