Lux3

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Lux³ jest oszczędną graficznie, lecz zarazem bardzo nowoczesną grą zręcznościową. Ten darmowy produkt to dzieło młodych i zdolnych niemieckich programistów, którzy wymyślili sobie bezpłatne dzieło ze pulsującym na niebiesko sześcianem w ambitnej roli głównej. Przed graczem postawiono zadanie pozbierania wszystkich świecących kul, a potem dotarcie do wyjścia z etapu. Im dalej, tym naturalnie ono trudniejsze.

Poruszamy się po kanciastych platformach, z których bardzo łatwo spaść i rozpoczynać zabawę od ostatniego punktu kontrolnego. Sześcian toczy się przed siebie, mogąc wdrapywać się na pojedyncze bloczki, ale nie zawsze. Niekiedy należy podejść od konkretnej strony, by móc się dostać wyżej. Nie wszystkie kule są też od razu do zebrania, bowiem świat potrafi się całkiem nagle przed nami zmieniać.

Tuż przed nosem wyrośnie przeszkoda terenowa, gdzie indziej bloczki przesuną się, aby utworzyć schody. Należy wypatrywać niebieskich płytek, stanowiących przełączniki, a także trampolin, przerzucających sześcian ponad rozpadlinami na pobliskie platformy. W poziomach zazwyczaj schowano również lepiej jedną większą kulę światła, do której dotarcie wymaga niemałego zakombinowania. Gra oferuje dużo ciekawych układów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

pomysł i wykonanie, grafika, sterowanie
brak
ocena użytkownika
30.04.2016 17:34

Ta gra jest po prostu świetna! Grafika i dźwięk na dobrym poziomie. Sterowanie proste do opanowania: możemy grać klawiaturą lub myszką. Pomysł na grę niby banalny ale wszystko jest dobrze zrobione i przemyślane. Gra podzielona na dwa światy po kilkanaście etapów każdy. Rozgrywka jest bardzo przyjemna i wciągająca. Nasz bohater może wdrapywać się na schodki, korzystać z przyśpieszenia, przełączników i trampolin. Ilość etapów odpowiednia jednak chciało by się więcej :). Minusów brak.