Lżejsze, energooszczędniejsze i z większym dyskiem – takie mają być nowe modele PlayStation 4

Strona główna Aktualności

O autorze

Wielu graczy nie ufa pierwszym wersjom konsol i czeka z ich zakupem do wydania kolejnych, ulepszonych modeli, z których usunięte zostają dostrzeżone już po premierze wady konstrukcyjne. Ich zainteresowanie mogą wzbudzić nowe wersje PlayStation 4. O ich istnieniu dowiedzieliśmy się przypadkiem, z dokumentów certyfikacyjnych upublicznionych przez amerykańską Federalną Komisję Komunikacji. Wygląd wciąż pozostaje tajemnicą, ale zamieszczone w certyfikatach dane pozwalają się domyślać, że mamy do czynienia ze sprzętem odchudzonym i bardziej energooszczędnym.

Jak informuje serwis DualShockers, w dokumentach opisane zostały dwa nowe modele dla klientów indywidualnych, CUH-1215A i CUH-1215B, oraz zestaw deweloperski DUH-T1200A. Jeśli chodzi o konsole dla „zwykłych” graczy, to najważniejszymi różnicami względem premierowej wersji PS4 są słabszy zasilacz, o mocy 230 W (poprzednio 250 W) i amperażu 0,95-2,3A (poprzednio 1,15-2,5 A), oraz mniejsza waga zestawu – 2,5 kg (poprzednio 2,8 kg).

Model CUH-1215A, podobnie jak pierwsze PS4, będzie wykorzystywał dysk o pojemności 500 GB. Model CUH-1215B dostanie jednak dysk terabajtowy, co powinno ucieszyć kolekcjonerów gier. Deklarowane rozmiary obu modeli pozostały jednak takie same, tj. 275 × 53 × 305 mm.

Sięgając do analogii z oznaczeniami PlayStation 3, można sądzić, że nie jest to jeszcze radykalna modyfikacja konsoli, tak jak to było w wypadku PS3 Slim, a jedynie przeprojektowanie wnętrzności starszego modelu – zmienia się bowiem jedynie druga cyfra w numerze modelu. Premiery nowych modeli możemy spodziewać się na tegorocznym E3, rozpoczynającym się już 16 czerwca. Jeśli jednak Sony dopracuje tę kwestię, to możemy spodziewać się tylko umocnienia przewagi PS4 nad Xboksem One na rynku konsol nowej generacji – niższe zużycie energii przez konsolę Microsoftu w trakcie gry było w zasadzie jedyną przewagą tego urządzenia.

© dobreprogramy
s