MAPS.ME Pro— offline mapy 8.3.5-google

Strona główna Android Podróże i transport Mapy topograficzne i turystyczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

MAPS.ME to aplikacja oferująca bezpłatnie mapy offline tj. użytkownik nie potrzebuje połączenia z Internetem, aby mógł z nich korzystać, co ma być szczególnie przydatne dla osób korzystających z połączeń roamingowych. Pozwala ona na wyszukiwanie interesujących punktów, określanie odległości do nich, a także pobieranie map różnych rejonów świata.

Aplikacja może służyć jako przewodnik turystyczny, póki co nie oferuje funkcji nawigacji samochodowej ani pieszej, a jedynie niektóre z jej elementów. Producent chwali się, że MAPS.ME wykorzystuje do działania mapy znacznie lepsze niż proponowane przez Mapy Google. Pochodzą one z projektu OpenStreetMap. Dzięki funkcji automatycznego śledzenia znacznik lokalizacji jest przesuwany automatycznie w kierunku, w którym się poruszamy – pozwala to zorientować się w jakim kierunku się poruszamy. Aplikacja do lokalizowania użytkownika wykorzystuje system GPS, pozwala ponadto na udostępnienie aktualnej lokalizacji oraz dowolnego znacznika za pomocą systemowego mechanizmu udostępniania (np. przez wiadomość SMS lub email). Możliwe jest również wyszukiwanie interesujących punktów. Sama aplikacja działa bardzo szybko, na mapach znajdziemy z kolei wiele detali.

Użytkownik może zapisywać wybrane punkty do zakładek, poza tym mapy zawierają tysiące punktów POI (np. stacje benzynowe, restauracje). Producent udostępnia mapy w dwóch wersjach: darmowej i płatnej. Wersja darmowa nie posiada niektórych omówionych funkcji jak np. wyszukiwania. Nadal pozwala jednak na pobranie map offline i korzystanie z nich bez połączenia z Internetem. Aplikacja jest dostępna w języku polskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

offline w 100% prosty wygodny interfejs czytelny i najwazniejsze jak dla mnie wgrywam sobie takie mapy jakie potrzebuje a nie jak w innychcałą europe
brak jezyka polskiego ale czy to az taki wielki minus sam nie wiem :-)
ocena użytkownika

Moim skromnym zdaniem godna polecenia uzywam jezdząc czesto do nie niemiec i jeszcze mnie nie zawiodła

19.09.2016 17:27 | Recenzja do wersji

Komentarze

0 nowych
  #6 02.11.2016 14:01

@yar0 (niezalogowany): ZMIANA JĘZYKA http://pl.ccm.net/faq/9565-jak-uzywac-maps-me-po-polsku

wrikub35   1 #5 19.09.2016 17:28

@Andrzej- tester (niezalogowany): ale jak na darmową nawigacje offline musisz przyznac ze jest naprawde spoko

  #4 20.07.2016 10:59

używam jej dość długo - jest niezła.
+ offline po pobraniu map na słuchawkę (można całe państwa jak również same województwa)
+ jak dla mnie bardzo dokładna
+ darmowa
+ dość duża baza punktów POI
+ bardzo prosta w obsłudze - praktycznie 0 ustawień ;)

- długo przelicza/wyznacza trasę (ale to nie problem)
- brak tras alternatywnych (np. optymalna, szybka, bezpieczna)
- brak komunikatów głosowych (na Polskę to nie problem - Yanosik pracujący w tle)
- brak fotoradarów

  #3 05.04.2016 21:11

@paweeloss: Tak to jest dobry produkt. Działa szybko i offline, trasy są dobrze wytyczone, mapa Polski jest bardzo dokładna i aktualna bo źródłem jest OSM. W mojej opinii ma też wady: 1- brak skalowania czcionki wyświetlanych ulic, 2- nie można dodawać punktów pośrednich

  #2 10.02.2015 18:39

Mapy jako takie są niezłe, dość aktualne, ale... nawet z włączonym wifi nie zapisuje lokalizacji, przez co nie chce ruszyć w trybie nawigacji, ani wyznaczyć trasy.

  #1 06.02.2015 11:13

Może ktoś z forumowiczów podzielić się opinią aplikacji? Mapy rzeczywiście są w pełni offline? Nie pobiera żadnych opłat, jak i wyszukuje daną trasę prawidłowo? Dzięki.

Autor edytował komentarz.