MCP, MCSA, MCSE, MCAD, MCSD... - przegląd certyfikacji Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Praktycznie każdy większy producent oprogramowania oferuje programy partnerskie i certyfikacyjne dla firm sprzedających czy wdrażających jego produkty. Uzyskane tą drogą tytuły, certyfikaty i dyplomy są nie tylko wyróżnieniem ale wyraźnym oznaczeniem dla klientów, że firmy te posiadają odpowiednią wiedzę i kompetencje do sprzedaży, częstokroć skomplikowanych, rozwiązań. Niestety dużo mniejsza liczba producentów oprogramowania oferuje programy certyfikacyjne także dla konkretnych osób, a nie tylko firm. Jednym z takich producentów jest Microsoft.

Microsoft ostatnimi czasy uruchomił szereg akcji i promocji, których celem jest rozpowszechniane i ułatwienie dostępu do certyfikacji - będącej najlepszym świadectwem umiejętności dla profesjonalistów IT zajmujących się technologiami Microsoft. Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać nieco abstrakcyjne, korzyści z osiągnięcia tytułów certyfikowanych ekspertów już dzisiaj w prostej linii przekładają się na niewspółmiernie większe szanse znalezienia atrakcyjnej i wysokopłatnej pracy (również za granicą). Zdobycie takich certyfikatów, choć wymaga czasu, wiedzy i środków finansowych, z pewnością jest opłacalne dla informatyka zarówno wchodzącego na rynek pracy, jak i już doświadczonego specjalisty. Zwłaszcza w tym drugim przypadku, gdy z reguły kandydat posiada już dość rozległą wiedzę i doświadczenie, może zrezygnować z droższych kursów przygotowawczych i kolejno podchodzić do samych egzaminów, które są dużo tańsze.

Zapraszamy do lektury artykułu Przegląd certyfikacji Microsoft, który stanowi swoisty przewodnik po tej tematyce. Autorem publikacji jest jeden z redaktorów vortalu - Docent - najmłodszy w Polsce specjalista Microsoft Certified Professional (pierwszy egzamin zdał mając 14 lat). Zachęcamy do lektury nie tylko osoby zainteresowane samą certyfikacją. Warto się zapoznać z tą tematyką chociażby po to by wiedzieć co oznaczają tajemnicze skróty MCP, MCSA, MCSE, MCDST, MCDBA, MCAD, MCSD itd., które często pojawiają się przy nazwiskach specjalistów IT.

© dobreprogramy
s