r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

MEGAsłownik.pl z poziomu komunikatora Gadu-gadu

Strona główna Aktualności

Twórcy najpopularniejszego komunikatora w Polsce poinformowali o nowej usłudze, dzięki której za pośrednictwem aplikacji możliwe staje się tłumaczenie słów z polskiego na języki obce i odwrotnie.

Wszystko za sprawą dostępnego od dwóch miesięcy w Internecie słownika o nazwie MEGAsłownik.pl, który od dzisiaj dostępny jest nie tylko z poziomu przeglądarki internetowej, ale także teraz komunikatora Gadu-gadu. Usługa umożliwia tłumaczenie słów z języka polskiego na angielski, niemiecki, francuski, hiszpański oraz włoski. Przekład możliwy jest także w przeciwną stronę - z języka obcego na polski.

Chcąc korzystać z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą nowa usługa Gadu-gadu należy dodać do swojej listy kontaktów numer 2705 i rozpocząć z nim rozmowę. Aby uzyskać informacje na temat korzystania ze słownika wystarczy w oknie rozmowy wpisać polecenie POMOC. Podając specjalny symbol oraz słowo do przetłumaczenia w odpowiedzi użytkownik otrzymuje znaczenie podanego wyrazu i link do internetowej wersji słownika, który przydaje się w momencie, gdy przesłane informacje okazują się niewystarczające.

Wersja słownika dostępna z poziomu komunikatora okazuje się znacząco szybsza niż internetowy odpowiednik. Wszystko za sprawą mechanizmu tłumaczącego, który podaje jedynie podstawowe znaczenia podanych słów. Według informacji podawanych przez twórców aplikacji w 90% przypadków dane te wystarczają, a jeśli nie to wraz z tłumaczeniem wysyłany jest link do materiału szczerzej opisującego dane zagadnienie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.