MORTAL KOMBAT X 1.16.1

Strona główna iOS Gry Bijatyki
Pobierz program
lub zeskanuj:

MORTAL KOMBAT X to kolejna mobilna bijatyka od Warner Bros. Wydanie gry towarzyszy premierze głównej części Mortal Kombat X, która to już niedługo trafi na komputery PC i konsole.

Model rozgryki przypomina ten znany z takich gier jak Injustice: Gods Among Us czy też WWE Immortals. Obie udowodniły, że na urządzenia mobilne można wydać grywalną bijatykę, trzeba tylko inaczej podejść do jej podstawowych założeń. Sporo elementów gry opiera się na zasadach znanych z kolekcjonerskich gier karcianych. Nowych bohaterów, umiejętności oraz wyposażenie zakupujemy w specjalnych paczkach. Bohaterów możemy również zakupić pojedynczo, jednak wtedy ich kosz jest wyższy.

Pojedynki to już bardziej klasyczna bijatyka. Przed każdą walką wybieramy zespół składający się z minimum 3 postaci, możemy się pomiędzy nimi przełączać podczas pojedynku. Walka opiera się na 2 ruchach podstawowych: dotknięcie ekranu jednym palcem oznacza wyprowadzenie ciosu, a dwoma blok. Ciosy możemy łączyć w niewielkie kombinacje. Dodatkowo każdy bohater posiada 3 stopniowy pasek zdolności specjalnych. Gdy dodamy do tego nową opcję towarzyszy oraz elementy QTE otrzymujemy mechanizm prosty, ale pozwalający na różne kombinacje.

Karty możemy ze sobą łączyć, zwiększać ich punkty doświadczenia oraz możliwości. Poza wieloma kombinacjami takie rozwiązanie otwiera drzwi do mikropłatności. Rzeczywiście jest ich sporo i kuszą już od początku zabawy. Tytuł jednak pozwala na powolne gromadzenie każdej waluty, tak więc wszystko można nadrobić cierpliwością.

Mocną stroną Mortal Kombat X jest oprawa graficzna. Gra prezentuje się bardzo dobrze nawet na mniejszych ekranach, zastrzeżenia można mieć jedynie do tłumaczeń, które nie zawsze są dokładne, a czasami nie mieszczą się w wyznaczonym polu. Mortal Kombat to na chwilę obecną jedno z ciekawszych mordobić na urządzenia przenośne. Dodatkową zaletą jest współpraca z wersją konsolową postępy w grach odblokowują nagrody w drugim tytule.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

W oczekiwaniu na Mortal Kombat X można już zagrać w wersję mobilną

7
09.04.2015  •  Paweł Piskurewicz

Do premiery Mortal Kombat X na komputery PC oraz konsole pozostało zaledwie kilka dni. Okres oczekiwania ma nam umilić Mortal Kombat X: Mobile, który właśnie zawitał do sklepu App Store. Choć nie jest to pierwsza gra z serii dostępna na urządzenia mobilne, to jednak dopiero w jej przypadku możemy mówić o tytule stworzonym od początku z myślą o ekranach smartfonów i tabletów. Model rozgrywki przypomina ten zastosowany w takich grach jak Injustice: Gods Among Us czy też WWE Immortals Obie udowodniły, że na urządzenia mobilne można wydać grywalną bijatykę, trzeba tylko inaczej podejść do jej…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi