MPAA planuje serwis z legalnymi treściami

Strona główna Aktualności

O autorze

Znienawidzona przez wielu użytkowników organizacja MPAA (Motion Picture Association of America) próbowała dotąd wielu sposobów walki z piractwem - jej ostatni pomysł ma jednak szansę okazać się pierwszym posunięciem niosącym faktyczne korzyści dla użytkowników. Według różnych źródeł, MPAA pracuje nad witryną informującą o legalnych możliwościach nabywania w sieci filmów bez konieczności uciekania się do rozwiązań nielegalnych.

Witryna, która nie ma jeszcze nazwy, pozwoli wyszukać interesujące pozycje, po czym skieruje użytkowników do pobliskich (dla nas raczej dość odległych, bo pewnie wyłącznie za oceanem) miejsc, gdzie można nabyć bilety lub wypożyczyć bądź kupić płyty DVD, a także do serwisów internetowych pozwalających legalnie pobrać cyfrowe treści. Jak informuje serwis Ars Technica powołując się na anonimowe źródła gazety Variety, za inicjatywą stoją wszystkie główne wytwórnie filmowe oraz większość internetowych przedsięwzięć sprzedających filmy online. Sam serwis będzie przedsięwzięciem niekomercyjnym.

Pomysł na serwis powstał w wyniku badań, które wskazały, że wielu przeciętnych użytkowników ma problemy z odróżnieniem w sieci... treści legalnych oraz nielegalnych. Zaawansowanym internautom odróżnienie iTunes od serwisów torrentowych z pewnością nie przysparza najmniejszych trudności, widać jednak że nie dla wszystkich są to rzeczy oczywiste - sporo ludzi wpisuje po prostu w Google poszukiwane tytuły i bez większego zastanowienia udaje się w nie zawsze legalne miejsca. Póki co, pracownicy MPAA wstrzymują się od komentarzy.

© dobreprogramy

Komentarze