MS AntiSpyware - zaktualizowana beta 1

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak możemy dowiedzieć się z grup newsowych Microsoftu poświęconych MS AntiSpyware oraz z blogu Steva Dodsona (jednego z pracowników Microsoftu, pracującego nad tą aplikacją) została udostępniona publicznie zapowiadana aktualizacja do wersji 1.0.613.

MS AntiSpyware to program do ochrony przed oprogramowaniem szpiegującym (spyware), który wraz z wbudowaną w Windows XP zaporą sieciową i tworzonym dopiero programem antywirusowym ma zapewnić dostateczną ochronę przed zagrożeniami płynącymi z Internetu, bez potrzeby korzystania z innych produktów. Program jest jeszcze w trakcie tworzenia, szerzej o nim pisaliśmy w styczniu b.r.

Najważniejsze poprawki, które wprowadzono w zaktualizowanej wersji to:
- przesunięcie daty wygasania ważności aplikacji na 31 grudnia 2005,
- usunięcie problemu z alertami przelatującymi przez ekran, w momencie gdy pasek zadań jest ustawiony pionowo, a nie poziomo,
- wydłużone opisy wykrytych w systemie niepożądanych aplikacji (które to opisy są częścią sygnatur, jednak nie były dostępne dla użytkowników starszych wersji aplikaji),
- ulepszony mechanizm usuwania fragmentów kodu aplikacji malware z łańcucha LSP w Winsock (w poprzednich wersjach prowadziło to nawet do utraty połączeń sieciowych).

MS AntiSpyware 1.0.613 można pobrać ze stron producenta. Darmowy program jest przeznaczony dla posiadaczy legalnych kopii systemu Windows.

© dobreprogramy
s