r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

MSDN AA także dla szkół średnich

Strona główna Aktualności

Firma Microsoft uruchomiła program Microsoft Developer Network Accademic Alliance (MSDN AA) dla szkół średnich. Do programu mogą przystąpić wszystkie polskie licea posiadające w swoim programie nauczania zajęcia z informatyki. Licencja MSDN AA zapewnia szkołom dostęp do najnowszych narzędzi programistycznych oraz dokumentacji i wsparcia technicznego ze strony Microsoft, za równowartość 299 euro + VAT rocznie.

Dzięki programowi MSDN Accademic Alliance uczniowie oraz nauczyciele będą mogli korzystać z praktycznych rozwiązań Microsoftu, udostępnionych do celów dydaktycznych po atrakcyjnych cenach. Licencja MSDN AA przewiduje możliwość instalowania oprogramowania Microsoft, zawartego w subskrypcji, na dowolnej liczbie komputerów w placówce szkolnej biorącej udział w programie, ale również na prywatnym, domowym sprzęcie nauczycieli i uczniów (!). Takie rozwiązanie ma na celu ułatwienie młodym ludziom dostępu do nowych technologii oraz zachęcenie nauczycieli do czynnego dzielenia się z nimi swoją wiedzą techniczną.

Zależy nam na umożliwieniu młodym ludziom łatwego i wygodnego dostępu do nowych technologii i zachęceniu ich do jak najczęstszego sięgania po nie. Wierzymy, że korzystanie z nowoczesnych rozwiązań informatycznych pomoże uczniom szkół średnich w efektywnym zdobywanie wiedzy, a ich nauczycielom w ciekawym i rzetelnym jej przekazywaniu - powiedział Jacek Myrcha, dyrektor działu Developer & Platform Evangelism w polskim oddziale Microsoft.

W ramach pakietu MSDN Academic Alliance objęte programem licea otrzymają: Microsoft Visual Studio .NET Academic, Microsoft Visual Studio 6.0, trzy zestawy kursów Microsoft e-Learning Library (MELL), Teaching Tools CD, Student Tools CD oraz bibliotekę MSDN Library. Roczny koszt subskrypcji MSDN AA dla szkół średnich to 299 euro + VAT. Koszt ten zawiera licencję na nieorgraniczoną liczbę komputerów w szkole (używanych dla celów dydatkycznych), a także w domach nauczycieli i uczniów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.microsoft.com/poland/edukacja/uczelnie.

W przypadku szkół wyższych pakiet MSDN AA zawiera dodatkowo oprogramowanie serwerowe (m.in. Windows Server, SQL Server, Exchange Server i inne), systemy operacyjne, Visio Professional, zestawy oprogramowania Software Development Kit i Driver Development Kit , nowe wersje oprogramowanie, wersje beta, poprawki, dokumentację, artykuły techniczne, przykłady kodu, knowledge Base (baza informacji z zakresu pomocy technicznej), narzędzia programistyczne dla Windows CE, comiesięczne przesyłki zawierające nowe wersje produktów, a wszystko to za 799 euro + VAT rocznie. Więcej informacji na temat tej odmiany MSDN AA można znaleźć na www.microsoft.com/poland/edukacja/uczelnie.

Obecnie z programu MSDN Accademic Alliance korzysta już 200 polskich uczelni wyższych. Według szacunków firmy Microsoft, około 70-80 tysięcy studentów uzyskało za sprawą umów z instytucjami uniwersyteckimi stały dostęp najnowszego oprogramowania i technologii tej firmy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.