MSN Soapbox

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft rozpoczął betę serwisu MSN Soapbox, będącego odpowiednikiem YouTube i Google Video.

Soapbox oparty jest na technologii Web 2.0. Będzie umożliwiał łatwe uploadowanie swoich plików filmowych przy ograniczeniu rozmiaru do 100 MB. Wyszukiwanie w 15 kategoriach, szukanie filmów powiązanych, subskrypcja RSS i udostępnianie plików będzie można wykonywać bez przerywania odtwarzania bieżącego pliku. Podobnie jak w innych istniejących serwisach tego typu użytkownicy będą mogli oceniać filmy, nadawać tagi, komentować, wysyłać linki e-mailem i osadzać odtwarzacz Soapbox na swoich stronach internetowych, np. na blogach.

Soapbox będzie w przyszłości zintegrowany z innymi usługami Microsoftu, takimi jak Windows Live Spaces i Windows Live Messenger. Zakończenie bety i włączenie Soapboksa do MSN Video ma nastąpić w ciągu 6 miesięcy.

Beta jest typu "managed", co oznacza, że wymagane jest otrzymanie zaproszenia. Zgłaszać się można tutaj. Jak podaje Microsoft, beta Soapboksa jest dostępna dla użytkowników Internet Explorera 6 lub późniejszego na działającego na Windows XP, Mozilli Firefox 1.0.5 lub późniejszej działającej na Windows XP oraz Safari na Macintosh OS X. Zapewne nie będzie też problemu z innymi przeglądarkami o ile wspierają Flasha i Web 2.0. W przypadku użycia IE Soapbox wykorzystuje do wyświetlania filmów kontrolkę Windows Media Playera, w przypadku Firefoksa wykorzystywany jest odtwarzacz napisany we Flashu.

© dobreprogramy
s