MSN Web Messenger

Strona główna Aktualności

O autorze

O ile ICQ od jakiegoś czasu miało swoją wersję online zwaną ICQ2Go!, nie wymagającą instalacji żadnego oprogramowania klienckiego na komputerze, tak komunikatorowi Microsoftu - MSN Messenger, dotychczas brakowało odpowiednika idealnego do kawiarenek internetowych i innych miejsc, gdzie instalowanie aplikacji jest ograniczone przez administratora lub też niemile widziane.

Warto zwrócić uwagę, że ICQ2Go! zostało napisane w języku Java, a oczywiście wydanie podobnej implementacji przez Microsoft nie byłoby, delikatnie rzecz ujmując, najszczęśliwszym chwytem marketingowym. Dziś Microsoft pokazał, że nie jest to ograniczenie i wydał MSN Web Messenger nie korzystających z konkurencyjnych technologii.

Jak to działa? Można sprawdzić, otwierając stronę MSN Web Messenger. Aby móc skorzystać z komunikatora, należy w przeglądarce zezwolić na wyświetlanie okienek typu pop-up w tej domenie, a także zarejestrować swój adres e-mail w usłudze Microsoft Passport (jest to jedyny dopuszczalny sposób uwierzytelniania w komunikatorze MSN). Choć pisanie pierwszej wiadomości przebiega dość topornie (czas na załadowanie emotikon nie kojarzy się w żadnym wypadku z typem programu instant messenger), to kolejne ładownie tych samych okien trwa już błyskawicznie dzięki pamięci cache przeglądarki.

MSN Web Messenger działa w nowych wersjach Internet Explorer i Mozilli, zaś odmówił współpracy z Operą (przynajmniej w domyślnej konfiguracji).

© dobreprogramy
s