MSN.pl oficjalnie uruchomiony

Strona główna Aktualności

O autorze

Po kilku miesiącach testów Microsoft oficjalnie uruchomił polską wersję portalu MSN. Jest to tym samym 21 wersja językowa utrzymywana przez Microsoft. Wielu rodzimych użytkowników czekało na nią od dawna, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że dotąd brakowało obecnej za granicą integracji usług Windows Live z witryną MSN.

Co znajdziemy w portalu MSN.pl? Serwis stawia na informację i rozrywkę. Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata dostarczać będzie Agora, wydawca Gazety Wyborczej. Część rozrywkowa i zawartość multimedialna tworzona będzie z pomocą Sony BMG, MTV i Starlounge. Na razie portal jest dość ubogi w treść i póki co sporą powierzchnię zajmują reklamy (głównie usług Microsoftu) - firma zapowiada jednak, że zawartość będzie stale poszerzana. W ramach jedynej premierowej atrakcji zapowiedziano uruchomienie 1 lipca konkursu na najlepszy mini klip wideo. Do wygrania ma być konsola Xbox 360.

Na świecie z różnych wersji językowych MSN korzysta miesięcznie ponad 465 milionów unikalnych użytkowników. Polska wersja MSN jest pierwszym samodzielnym portalem z rodziny MSN w Europie Środkowej, firma podchodzi więc do niej na razie ostrożnie. Wierzę, że portal MSN znajdzie swoje miejsce na rynku, a jego popularność pozwoli nam dołączyć w perspektywie kilku lat do czołówki polskiego rynku internetowego - powiedział Michał Kostrzewa, kierownik działu produktów MSN w polskim oddziale Microsoft.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku uruchomiony został inny portal przeniesiony z amerykańskiego rynku - AOL.pl. Mimo upływu miesięcy nie zdobył on jednak większej oglądalności i jak na razie nic nie wskazuje aby miało się to zmienić. Podobnie stało się zresztą z serwisem aukcyjnym eBay.pl, który po szumnych zapowiedziach dogorywa. Czy z MSN.pl będzie inaczej? Na pewno Microsoft, za sprawą ugruntowanej pozycji na polskim rynku, ma dużo szersze możliwości promocji swojego portalu. Czy to jednak wystarczy - czas pokaże.

© dobreprogramy