reklama

MVP Global Summit 2009

Strona główna Aktualności

O autorze

W dniach 1 - 4 marca w Seattle i Redmond miała miejsce kolejna konferencja Microsoft Most Valuable Professional Summit.

Przybyłych MVP z całego świata przywitał Toby Richards, który obecnie pełni funkcję szefa programu MVP. Podczas jego wystąpienia miał miejsce zabawny incydent, ktoś przejął kontrolę nad systemem wyświetlającym napisy na telebimie. Następnie swój keynote wygłosił Rich Kaplan, Corporate Vice President for Microsoft's Customer & Partner Advocacy. Mówił działalności społeczności skupionych wokół produktów Microsoftu. Kolejny dzień to sesje ogólne, na których grupy produktowe przedstawiały swoją pracę. Ciekawą sesją była m.in. prowadzona przez Marka Russinovicha, specjalisty od jądra systemu Windows i autora popularnych narzędzi Sysinternals. Przedstawił on w szczegółach jakie zmiany w jądrze wprowadzono w systemie Windows 7 i Windows 2008 R2.

Przedostatniego dnia Summitu odbyły się bardziej kameralne spotkania z grupami produktowymi. Były one okazją do przedstawienia najważniejszych problemów z jakimi borykają się użytkownicy produktów Microsoftu oraz przekazania sugestii dotyczących przyszłego rozwoju aplikacji. Możliwość odbycia bezpośrednich spotkań z pracownikami Microsoftu była najważniejszym punktem konferencji. Wieczorem odbyła się impreza dla uczestników, podobnie jak roku ubiegłym w Experience Music Project i Science Fiction Museum . Konferencję zakończyły keynote'y, które wygłosili: Mike Nash (Windows 7), Sivaramakrishnan Somasegar (Visual Studio), Bob Kelly (Windows Server) oraz Steve Ballmer. Prezentacje nie były zbyt interesujące, gdyż zawierały informacje już od jakiegoś czasu dostępne w Internecie. Ciekawe były jednak następujące po nich serie pytań, szczególnie do Ballmera, który kieruje obecnie Microsoftem.

W tym roku, ze względu na trudniejszą sytuację ekonomiczną przybyło na Summit 1700 osób, o 200 mniej niż rok temu. Odbyło się 700 sesji.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama