Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

40 dni z tabletem Samsunga - Gmailu Y U No Del Trash

Mija kolejny dzień.

Zaczęło się niewinnie. Bo to jest tak zawsze. Mój Staruszek - poczciwinka z niego - ma skrzynkę mailową na gmailu. Nawet umie z niej korzystać, a przez umię mam na myśli, że potrafi odebrać i wysłać... i to by było na tyle. Zadzwonił do mnie wczoraj, z problemem miesiąca, a zaznaczyć trzeba, że nie robi tego często.

Gmail pokazał mu, iż nie ma miejsca. Serio. Sprawa była jasna jeszcze przed zalogowaniem... 10GB prezentacji, filmików i tym podobnych śmieci. Emeryci!

Jako, że korzystam z tableta zgodnie z planem i apka gmaila do mojego konta przypisana jest, to odpaliłem Operę. Zalogowałem się na konto Ojca i mym oczom ukazał się widok mobilnego gmaila. Ku memu zaskoczeniu folder kosz pozbawiony był przycisku Opróżniającego.

Ok, rozumiem, osoby mobilne nie będą nigdy miały potrzeby usunięcia wszystkich swoich wiadomości... dzięki Ci Google, że o nas myślisz. Przełączam więc widok na zwykły HTML i niezgadniecie, tam też nie ma tego przycisku. Wszelkie próby odpalenia zwykłego nowoczesnego widoku gdzie jest możliwść opróżnienia kosza spełzły na niczym. Żeby pogrążyć firmę z Mountain View, w żadnym widoku nie miałem możliwości zaznaczenia wielu wiadomości naraz, bo na pewno nikt nie będzie chciał skasować całej srrony maili. Oh czemu~

Nie poddałem się jednak - nie przegram pierwszego dnia! Uruchomiłem więc na Samsungu przeglądarkę Chrome, w myśl zasady, że co jak co, ale Google na Google działać będzie... i tak też było. Mogłem wreszcie uruchomić nowoczesny interfejs gdzie z radością w mgnieniu oka odnalazłem upragnioną funkcję. Niestety nie zadziałała!

Gmail do potwierdzenia czynności opróżniania kosza używa popupu HTML, który w mobionym Chrome się nie pojawia. Ot tak, po prostu tego nie robi. Już miałem rzucić cały 40 dniowy plan w pierony, gdy podpowiedziano mi najbardziej oczywistą rzecz... w nowoczesnym wyglądzie działała funkcja zaznaczenia wielu maili. Wykorzystując tą możliwość w mgnieniu okaza skasowalem 5GB wiadomości. W ten oto sposób emeryci mogą ponownie wysyłać sobie prezentacje o pięknych zamkach i sprośnych podtekstach.

Nauwa sie tylko pytanie, czy użytkownicy mobilni muszą być zawsze tak poszkodowani?

Ps. Sprawdziłem normalną apke na androida i... albo jestem ślepy, albo również nie mogę opróżnić kosza jednym kliknięciem. Hmmmm.
 

inne

Komentarze

0 nowych
  #1 15.02.2013 19:10

Jeżeli używasz Opery Mobile to wystarczyło w ustawieniach zmienić user agent z mobilnego na desktopowego.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #2 15.02.2013 19:17

I masz Ci los, już pierwszego dnia kłody pod nogi:). Ale widzę, że pisanie większych tekstów (np. ten wpis) na urządzeniu dotykowym sprawia jeszcze trochę problemów, bo trochę literówek się znalazło:)

MaXDemage   19 #3 15.02.2013 19:30

@Shaki
Tak! Przynajmniej 3 razy chciałem przesiasc sie na Transformera ktory ma doczepiana klawiature, ale nie poddam sie tak latwo. :-P

Predator312   11 #4 15.02.2013 19:47

@MaXDemage
"Żeby pogrążyć firmę z Redmond (...)"
Chyba mały błąd, raczej z Mountain View.

Autor edytował komentarz.
MaXDemage   19 #5 15.02.2013 19:59

@Predator
LOL Chcialbym awalic wine na pisanie n tablecie, ale tak glupi blad trudno zrzucic na klawiature ekranowa. Jednym slowem, zacmienie!
Dzieki za zwrocenie uwagi.

djfoxer   19 #6 15.02.2013 20:05

Nie żeby co, ale Opera to najwolniejsza przeglądarka na Androidzie. Renderowanie w Chromie jest kilkukrotnie szybsze :)

xomo_pl   24 #7 15.02.2013 22:37

aż nie wierzyłem w to co czytam :D i sprawdziłem na swoim desireZ:
i...
w folderze wysłane po zaznaczeniu kilku wiadomości na dole pojawia się "usuń" a w folderze koszt zamiast tego jest "do odebranych" i "etykiety"...

edit: jak się wejdzie w info aplikacji to jest ankieta z zadowolenia z aplikacji- można tam wpisać swoje propozycje czego brak- ja już wpisałem, żeby dodali "usuń"...

Autor edytował komentarz.