Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Jeśli jeszcze nie masz… to najlepszy czas aby kupić PS3

Sony wydało już czwartą odsłonę dojnej krowy, Microsoft zawtórował swoją propozycją numer jeden, tzn Xbox One i wszyscy są zadowoleni. Tymczasem ci, którzy jeszcze żadnej konsoli się nie dorobili, powinni wysupłać parę groszy i kupić sobie Playa numer 3. Tak, nie czwórkę, nie Xboxa 360, a PS3.

Dlaczego?

Po pierwsze gry

Katalog gier na konsolę Sony rósł od kilku lat, przypominam iż swoją premierę miała w 2007 roku co daje nam około 6 wiosen, lat i jesieni, podczas których wyszły prawdziwe perełki, jak i gry, które może nie porażają, ale są solidne. Mało tego – wciąż wychodzą. Jeszcze przez rok czy dwa możemy spodziewać się rewelacyjnych tytułów, które spowodują że graczom szczęki opadną z wrażenia a ostatnio wydane The Last Of Us jest tego świetnym przykładem.

r   e   k   l   a   m   a

Wtórując dalej, gry sprzed roku, dwóch, czy też sześciu są już spatchowane, mają swoje FAQi, istnieje wokoło nich rewelacyjna baza stałych graczy i wejście w nie jest proste jak w wysmarowaną margaryną framugę. Jest pewne ryzyko, że w starsze gry, młócenie online będzie graniczyło z cudem, ale odpalony w zeszłym tygodniu Demon Soul pokazał, iż tak naprawdę nie musi być – dobre gry są wiecznie żywe, nawet na konsoli.

Warto też napomknąć o paru rewelacyjnych exclusivach, zaczynając od gier Noughty Dog, przez FFy, Buzzy, Metal Geary, kończąc na Valkyria Chronicles – każdy z tych tytułów jest wart posiadania tejże konsoli.

Po drugie wygoda

Nie jest to moja pierwsza konsola, nawet nie druga, nie jest to też moja pierwsza styczność z Trójką, nie mniej wygodę oraz przyjemność korzystania z tego urządzenia można zrozumieć dopiero obcując z nim przez kilka dni. Każdy zagorzały pecetowiec, krzyczący w niebogłosy jak to konsola nigdy nie pobije dobrego zestawu komputerowego chyba nigdy nie miał ochoty usiąść przed telewizorem i zagrać. Po prostu zagrać. W najgorszym wypadku jestem w stanie nawet wstać z kanapy zrobić krok i włożyć do napędu dysk, ale w sporej części wypadków nawet nie trzeba tego robić. Bezprzewodowy pad uruchamia konsolę, pilot od TV bez problemu przełącza na inne źródło a gry rezydujące cichutko na dysku twardym wewnątrz Playa czekają tylko by je wybrać… i tyle. Gram.

Odpalając którąś grę z kolei, gdy odruchowo wszedłem w opcje, aby sprawdzić czy można coś poprzestawiać z rozdzielczością, może jakieś cienie dać na medium… zrozumiałem w tym momencie, że żyłem w gorszym świecie. Na konsoli nie trzeba nic ustawiać, nie trzeba martwić się o shadery-śmejdery, to działa i już.

Pad to oczywiście nie jest myszka ani klawiatura, trzeba się do niego przyzwyczaić, trzeba go okiełznać, odprężyć dłonie i na nowo wyewoluować kości śródręcza, ale z czasem zacząłem rozumieć, że nie jest gorzej – jest inaczej. Do wszystkiego da się przyzwyczaić a często na drodze do lepszego stoi wyłącznie nasza nieświadomość, gdy już ją pokonamy następuje często chwila gdy pytamy samych siebie – dlaczego tak późno? Tyle lat zmarnowanych. Z Padem da się żyć, ba, jest to nawet przyjemne życie nie będące namiastką niczego, a posiadające własne wady i zalety.

Po Trzy i Czwarte PS PLUS

Jestem subskrybentem PS PLUS od kilku miesięcy i wydaje coś koło 50 zł raz na 3 miesiące, w zamian co miesiąc dostaje minimum dwie świeże i fajne gry, save i automatyczny apdejt konsoli to drobiazgi, ale ten program rozdawania gier to prawdziwa perełka. BioShock Inifinte, Nowy Tomb Rider, Spec Ops, Nowy XCom, Metro Last Light, NFS Most Wanted, MGS;Revaengence, Nowy DMC, FarCry3, Demon Souls i jeszcze dziesiątki gier o których zdążyłem już zapomnieć. Za grosze wyłapałem też rewelacyjne Blood Dragon, Hotline Miami (które było darmowe), Ni No Kuni i 3 Unchartedy.

Za te drobne kwoty (porządna wizyta w Macu dla dwójki) można mieć wiele miesięcy zabawy w rewelacyjne gry.

Po ostatnie – Kupujcie PS3

Moment jest i tak spóźniony o jakieś 2-3 miesiące, ale wciąż uważam, że warto. Sony mimo wypuszczenia PS4 wciąż wspaniale wspiera stary system i ukazywać się będą na niego jeszcze nowe i niesamowite gry. Więc jeśli jesteś zapracowanym dorosłym dzieckiem ;) nie zastanawiaj się. Wyrzuć kompa za okno i bierz konsolę.  

gry inne

Komentarze