Kuratas - Mech w przystepnej cenie

Ostatnio Januszek opisywał rewelacyjny smartfon prosto z Japonii… tym razem ja opiszę wam rewelacyjny „gadżet”. Ponownie prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Kogoro Kurata – japoński, nawet w sumie znany, designer wraz z firmą Suidobashi Heavy Industry zaprezentował nam właśnie ciekawą machinę, którą można zakupić.

KURATAS

To ponad 4 metrowy mech z silnikiem dieselowskim. Tak – wszystko co przed chwilą napisałem to prawda. Japończycy właśnie uruchomili sprzedaż – powtórzę to – czterometrowego mecha z podwójnym działkiem obrotowym zamontowanym na ręce.

Techniczna specyfikacja pojazdu:


  • Wysokość – 4 metry;

  • Szerokość – 3 metry;

  • Długość – 4 metry;

  • Waga – 4500 kg;

  • System - AE V-sido;

  • Uzbrojenie – Wyrzutnia rakiet, podwójne obrotowe działko;

  • Silnik - Diesel [pełna specyfikacja nieznana]

Pojazd – choć właściwie to mech – jest prawdziwym potworem. Porusza się z prędkością maksymalną 10km/h i jak już wspomniałem kilkukrotnie posiada zamontowane pełne uzbrojenie. Choć to pełne trzeba trochę z przymrużeniem oka traktować. Wyrzutnia rakiet działa na wodę a działka uruchamiane są za pomocą systemu SMILE SHOT, czyli uśmiechu pilota - dokładnie tak jak w nowoczesnych aparatach fotograficznych robiących zdjęcie w odpowiednim momencie. Radze więc nie oglądać kabaretów podczas jazdy po mieście.

Z ciekawszych informacji jakie na pewno mamy o mechu to system operacyjny – V-sido brzmi jak coś wyciągnięte prosto z bajki, ale jest prawdziwym systemem dostępnym w Japonii dla robotów humanoidalnych. [http://vsido.uijin.com/en/index.html ]

Jednak to co mnie najbardziej zauroczyło można obejrzeć na powyższym filmiku. Otóż mechem można sterować z wewnątrz lub z zewnątrz a nawet za pomocą aplikacji na telefonie komórkowym przez sieć 3G.

Niestety strona http://suidobashijuko.jp/ przeżywa aktualnie nieumyślny atak DDoS spragnionych kupna mecha ludzi. A no tak – nie wspominałem. Tego Mecha można _naprawdę_ kupić za jedyne 1mln 350 tysięcy dolarów.

Wyobrażacie sobie jeździć takim cackiem po polskich ulicach?

PS ;>